Erzurum’da kadını sokak ortasında darp eden erkek serbest bırakıldı!

Erzurum’da bir erkek, kadını sokak ortasında darp etti. 3 aylık hamile olduğu öğrenilen mağdur kadın “şikayetçi değilim” deyince şahıs, ‘konutu terk etmeme’ şartıyla adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

erzurum kadını darp

Erzurum’da kadını sokak ortasında darp eden erkek serbest bırakıldı!

Erzurum’da, sokak ortasında, Kübra T.’yi darp eden ve görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine gözaltına alınan Volkan B., sevk edildiği adliyede, Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘konutu terk etmeme’ şeklinde adli kontrol getirilerek, salıverildi.


Erzurum’da merkez Palandöken ilçesindeki Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi bahçesinde bir erkek, ‘dini nikahlı eşi’ olduğu iddia edilen kadını saçlarından tutarak darp etti. Kadına hakaret eden erkek, “Sen benimle dalga mı geçiyorsun, öldürürüm seni” sözleriyle kadına şiddet uyguladı.

Bu sırada olayı cep telefonu ile görüntüleyen bir kadın, “Polisi arıyoruz” deyip tepki gösterince, şiddet uygulayan kişi “Ara sana ne” deyip, darp etmeyi sürdürdü.

Bahçe duvarının yan kısmından geçen başka bir kadın da “Sen kime vuruyorsun, burası dağ başı mı?” deyince kadını yerden kaldırdığı görülen kişi, daha sonra bölgeden ayrıldı.

“Şikayetçi değilim”

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Volkan B. olduğu tespit edilen erkek gözaltına alındı.

Volkan B., daha sonra sevk edildiği adliyede, Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘konutu terk etmeme’ şeklinde adli kontrol getirilerek salıverildi.

DHA’nın haberine göre, şikayetçi olmayan Kübra T.’nin ise 3 aylık hamile olduğu öğrenildi.


Olay günü hastaneye kontrole giden Kübra T.’nin ifadesinde, “Volkan’ı kızdırmak için bebeği aldırdığımı söyledim ama aldırmadım. O da sinirlendi. Şikayetçi değilim” dediği öğrenildi.

İzmir’de kadın cinayetlerine karşı sokağa çıkanlara polis müdahalesi


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.