Netflix’ten açıklama: Türkiye’deki üyelerimize bağlılığımızı sürdürüyoruz

Türkiye’den çekileceği haberlerine dair Netflix Türkiye’den açıklama geldi: “Kreatif camiaya ve Türkiye’deki üyelerimize derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz.”

netflix türkiye açıklaması

Netflix’ten açıklama: Türkiye’deki üyelerimize bağlılığımızı sürdürüyoruz

En son AKP Sözcüsü Mahir Ünal’ın açıklamalarından sonra Netflix Türkiye, son günlerde gündeme gelen Netflix’in Türkiye’den çekileceği yönündeki haberlere dair açıklama yaptı.

Netflix’in Türkiye’den çekileceği iddialarına ilişkin Netflix Sözcüsü şu açıklamalarda bulundu:

“Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

AKP sözcüsü Mahir Ünal ise, yaptığı bir açıklamada “Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum” demişti.

Netflix’in türkiye’den çekileceği iddiaları, Cüneyt Özdemir’in cumartesi günü yaptığı bir paylaşımla gündeme gelmişti. Özdemir paylaşımında, AKP ile Netflix’in anlaşamadığı ve Netflix’in sansüre rest çekip Türkiye’den çekileceği gibi bilgilere yer verilmişti.

indigo dergisi google news

AKP Sözcüsü Mahir Ünal: Netflix Türkiye ile görüşülmedi