İstanbul’da mesai saati düzenlemesi: Vali Ali Yerlikaya’dan açıklama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da yapılması planlanan mesai saati düzenlemesinin ayrıntılarını açıkladı. Vali Yerlikaya, okulların pazartesi günü açılacağını belirterek, kamuda mesai saatlerine yapılan düzenlemeyi açıkladı.

Ali Yerlikaya İstanbul

İstanbul’da mesai saati düzenlemesi: Vali Ali Yerlikaya’dan açıklama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, toplu taşımadaki yoğunluğu azaltmak için yapılan mesai düzenlemesi ile ilgili açıklamalar yaptı. Okulların pazartesi günü açılacağını belirten Vali Yerlikaya, kamudaki mesai saatlerine yapılan düzenlemeyi açıkladı. Vali Yerlikaya ayrıca özel sektörde yapılacak düzenlemenin ise daha sonra açıklanacağını vurguladı.


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın açıklamaları:

İstanbul’da korona virüsle mücadele kapsamında bütün kurumlarımızla iş birliği içindeyiz. Sanayi ve ticaret hayatımızın en büyük şehri İstanbul’da 5 milyon 292 bin çalışanımız var. Pandemi döneminde yolcu sayımız 4,1 milyon seyrine düştü. İstanbul’da toplu ulaşımda iki zaman dilimi var. Birincisi sabah 07.00, akşam 17.00, 19.00 arası.

Dün yaptığımız pandemi kurulu toplantısında sadece kamuda değil, özel sektörün de esnek çalışmaya geçilmesinde büyük oranda görüş birliğine varıldı.

Resmi ve özel olmak üzere 1. sınıf ve ana sınıfındaki öğrencilerimiz pazartesi sabah 09.00’da ders başı yapacaklar.


İstanbul’da okullar açılıyor

Resmi ve özel olmak üzere ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz, okul öncesi ana sınıfı öğrencilerimiz, ayrıca özel eğitim okullarımızın da anasınıfı ve birinci sınıfındaki öğrencilerimiz; 21 Eylül Pazartesi günü sabah 09,00’da ders başı yapacaklar.

28 Eylül 2020 tarihinden itibaren; vardiya sistemiyle görev yapan bazı bölge müdürlüklerimiz ile, jandarma emniyet ve sahil güvenlik komutanlığı 07,00’den başlayıp 08,00’de ve 09,00’da görev ve türlerine göre mesaiye başlayacaklar.

Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz 08,00 ve 16,30’da, sağlık teşkilatımız saat 08,30 ve 16,30’da; diğer tüm kamu kuruluşlarımız 09,00 ve 16,30’da mesaiye başlayacaklar.

Sanayi sektöründe çalışan kardeşlerimizle ilgili olarak meslek örgütleri, ve sendikalarla OSB yönetimleri küçük sanayi sitelerinin yönetimi ve diğer kesimlerle 3 haftadır toplantılar yaptık.


Tüm kesimlerle kademeli mesaiye geçişte uzlaşma sağladık. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum. Toplu ulaşımın hazırlıklarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Bunlarla ilgili kararları sizlerle paylaşacağız.

Erdoğan’dan salgın açıklaması: Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.