Erdoğan’dan ‘Eve ekmek götüremiyoruz’ diyen esnafa: Çok abartılı. Al bu keyif çayını iç

“Eve ekmek götüremiyoruz” diyen esnafa Erdoğan’dan yanıt: “Bu laf bana abartı geldi. Çok abartılı geldi. Eve ekmek götüremiyorum dediğin zaman. Evet. Keyif çayı bak. Çayı iç.”

evimize ekmek götüremiyoruz erdoğan

‘Eve ekmek götüremiyoruz’ diyen esnafa Erdoğan’dan yanıt: Çok abartılı! (video aşağıda)

Malatya’da partisinin kongresine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, otobüs ile kenti gezdi. Erdoğan’ın gezisi sırasında esnaf ile arasında dikkat çekici bir diyalog yaşandı.


Erdoğan’a bir esnaf “Evimize ekmek götüremiyoruz” diyerek ricacı oldu. Erdoğan ise esnafa “Bu biraz bana abartılı geldi. Çok abartılı geldi. Eve ekmek götüremiyorum dediğin zaman. Evet. Keyif çayı bak. Çayı iç.” diyerek yanıt verdi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç.” diyerek tepki gösterdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek sorunlarını anlatan minibüsçü ve dolmuşçulardan birisinin “Evimize ekmek götüremiyoruz” demesi üzerine Erdoğan, “Bu çok abartılı geldi bana. ‘Düştü’ ifadene tamam, eyvallah. Ama ‘eve ekmek götüremiyoruz’ dediğin zaman…” yanıtı verdi. Erdoğan bu konuşma üzerine elindeki hediye torbalarını vatandaşlara dağıttı. Erdoğan’ın “Evimize ekmek götüremiyoruz” diyen vatandaşa da paketi uzatırken “Keyif çayı bak. Bu çayı iç” dedi.

İşte o görüntüler:

Kan bağışı yapana 5 litrelik ayçiçek yağı kampanyası