Sağlık Bakanlığı toplam vaka sayısı açıkladı: 1 milyon 748 bin 567

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu güncelledi ve Türkiye’de toplam 1 milyon 748 bin 567 korona vakasının olduğunu duyurdu. Toplam vefat sayısı ise 15 bin 751 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı toplam vaka sayısı açıkladı: 1 milyon 748 bin 567

Sağlık Bakanlığı toplam vaka ve vefat sayılarını açıkladı

Sağlık Bakanlığı, bugünkü (10 Aralık) yeni tip koronavirüs (Covid-19) tablosunu güncelledi ve Türkiye’deki toplam vaka sayısını açıkladı.


Bakan Koca, dün Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Yarından itibaren geçmişe dönük, 29 Temmuz’dan itibaren bugüne kadar olan vaka sayılarını da tabloda toplu bir şekilde vereceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün açıklanan (10 Aralık) ilk koronavirüs tablosunda geçmişe dönük vaka sayıları açıklanmadı. Sağlık Bakanlığı daha sonra 10 Aralık günkü koronavirüs tablosunu toplam vaka sayısı ekleyerek güncelledi.

Buna göre, Türkiye’de toplam koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 748 bin 567 oldu.

Toplam vaka sayısı: 1.748.567

• Toplam vefat sayısı: 15.751

• Toplam ağır hasta sayısı: 5.943

• Toplam test sayısı: 20.500.579


• Toplam iyileşen hasta sayısı: 452.593

toplam vaka sayısı

Toplam hasta sayısı: 564.435

toplam hasta

Bakan Koca’dan Çin aşısı tepkisi: Türkiye bu kadar zavallı mı?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.