Karnabahar kuyruğu: Tanesi 1,25 TL’den alabilmek için uzun sıra oluştu!

Karnabahar kuyruğu: Kayseri’de zincir marketlerde fiyatı 5 TL’ye kadar çıkan karnabaharın 1,25 TL’den satılması üzerine onlarca metrelik kuyruk oluştu. Vatandaşlar, kamyon arkasında satılan karnabahardan satın almak için dakikalarca bekledi. Kuyrukta bekleyenler için sık sık sosyal mesafeye uyulması çağrısında bulunuldu.

karnabahar kuyruğu sırası

Karnabahar kuyruğu: Tanesi 1,25 TL’den alabilmek için uzun sıra oluştu! (video aşağıda)

Görüntüleri HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından paylaştı.


Gergerlioğlu, Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı İldem Mahallesi’ndeki karnabahar sırası ile ilgili yaptıığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Rahmetli Ecevit’e laf söyleyenler utanır mı?”


“Karnabahar sırası, vay anasına” “1,25 TL ‘den satılan karnabahar kuyruğu… Rahmetli Ecevit’e laf söyleyenler utanır mı? Hiç sanmıyorum. Binbir surat olanlarda utanma duygusu olmaz…”

İşte o görüntüler:

Uzun kuyruklar olmuştu: İBB, AKP-MHP engelini Halk Ekmek Mobil ile aştı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.