Mansur Yavaş tarım ve çiftçiye yeni destek projesi başlattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kırsal kalkınmayı geliştirmek ve yerli üretimi artırmak amacıyla tarım ve çiftçiye yeni bir destek projesini daha hayata geçiriyor. 

Mansur Yavaş tarım ve çiftçiye yeni destek projesi başlattı

Mansur Yavaş tarım ve çiftçiye yeni destek projesi başlattı

Üç ilçede bu destekten yararlanmak isteyen çiftçiler, 25-27 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.


Yerli üretimi artırmak ve üreticiye destek olmak amacıyla yeni bir destek projesini daha devreye sokacak olan Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı; Şereflikoçhisar, Bala ve Haymana ilçelerinde çiftçilere ilk kez “Kırmızı Mercimek Tohumu” dağıtımı gerçekleştirecek.

Mercimek tohumu desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin; Bala Gençlik Merkezi, Haymana ASKİ Şantiyesi ve Şereflikoçhisar Fen İşleri Şantiyesine 25-27 Ocak 2021 tarihleri arasında gelerek bizzat başvuruda bulunması gerekiyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı başvurular tamamlandıktan sonra üç ilçede çiftçilere tohum dağıtımına başlayacak.

Geçtiğimiz yıl sözleşmeli üreticilik projesi başlatmıştı

2020 yılında Mansur Yavaş tarafından başlatılan, “Sözleşmeli Üreticilik” projesi kapsamında ilk hasat Ağustos ayında gerçekleşmişti.

Belediyenin, sözleşmeli üreticiliğe geçen bin 15 çiftçiden satın aldığı nohutlar, sosyal yardım alan ailelere dağıtılmıştı.

Yağmur suyu depolama projesi


Başkan Yavaş, son dönemde yaşanan kuraklık konusunda da uyarıda bulunmuş, Ankara’nın çeşitli yerlerinde yağmur suyu depolama projesi için düğmeye basılmıştı. Mansur Yavaş’ın kuraklık uyarısına, NASA’nın paylaştığı raporda da yer verilmişti.

Mansur Yavaş kuraklık ile mücadele için yağmur depolama projesi başlattı