Paket döner tesislerinde skandal görüntüler: TikTok’ta paylaştılar!

Marketlerde satılan pişmiş paket döner firmasında skandal görüntüler… Maskesiz çalışanlar dönerleri ağızlarına götürüp, dans etti ve o anları TikTok’ta paylaştılar.

Paket döner firmasının tesislerinde skandal görüntüler!

Birçok zincir markette satılan paket döner ürünleriyle ilgili çıkan bir görüntü şoke etti. Pişmiş dönerin paketleme servisinde çalışan 2 personel, maskesiz bir şekilde etleri ağızlarına götürüp dans etti, o anları videoya çekip sosyal medyada yayınladı.

Zincir alışveriş mağazalarında satılan pişmiş et dönerlerin paketleme tesislerinde çekilen görüntülerde halk sağlığıyla nasıl oynandığı gözler önüne serildi.


“Yüzde pişmiş 100 dana döner” etiketiyle tükeciyle buluşan dönerlerin, hangi şartlarda paketlendiği ifşa eden görüntüleri, skandala imza atan çalışan paylaştı.

Pişmiş döner firmasında çalışan şahıs, pişmiş dönerleri paketlemeden önce maskesiz bir şekilde onları ağzına götürüyor. Sonrasında dans ederek etleri havaya atan şahıs o anları videoya çekiyor.

Videoyu da paketleme servisinde çalışan bir personele çektirten şahıs daha sonrasında o skandal görüntüleri TikTok uygulaması üzerinden yayınlıyor.

Sosyal medyada “denetle!” adlı bir hesaptan yapılan paylaşımda, “Bir hazır döner işletmesinde çekilmiş bu video; gıda güvenliği konusunda Tiktok’un önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Videoda dönerlerin paketlere dolum yapıldığı süreçte yaşananlar görünüyor” notu yer aldı.

Daha önce de TikTok’tan yayılan görüntüler nedeniyle süt ürünleri tesisinde süt banyosu görüntüleri gündem olmuş ve videoyu çekenler gözaltına alınmıştı.

İşte o görüntüler:


Bip uygulamasından patent başvurusu: Yazışmaları analiz ederek müzik önerisi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.