Paket döner tesislerinde skandal görüntüler: TikTok’ta paylaştılar!

Marketlerde satılan pişmiş paket döner firmasında skandal görüntüler… Maskesiz çalışanlar dönerleri ağızlarına götürüp, dans etti ve o anları TikTok’ta paylaştılar.

Paket döner firmasının tesislerinde skandal görüntüler!

Birçok zincir markette satılan paket döner ürünleriyle ilgili çıkan bir görüntü şoke etti. Pişmiş dönerin paketleme servisinde çalışan 2 personel, maskesiz bir şekilde etleri ağızlarına götürüp dans etti, o anları videoya çekip sosyal medyada yayınladı.

Zincir alışveriş mağazalarında satılan pişmiş et dönerlerin paketleme tesislerinde çekilen görüntülerde halk sağlığıyla nasıl oynandığı gözler önüne serildi.


“Yüzde pişmiş 100 dana döner” etiketiyle tükeciyle buluşan dönerlerin, hangi şartlarda paketlendiği ifşa eden görüntüleri, skandala imza atan çalışan paylaştı.

Pişmiş döner firmasında çalışan şahıs, pişmiş dönerleri paketlemeden önce maskesiz bir şekilde onları ağzına götürüyor. Sonrasında dans ederek etleri havaya atan şahıs o anları videoya çekiyor.

Videoyu da paketleme servisinde çalışan bir personele çektirten şahıs daha sonrasında o skandal görüntüleri TikTok uygulaması üzerinden yayınlıyor.

Sosyal medyada “denetle!” adlı bir hesaptan yapılan paylaşımda, “Bir hazır döner işletmesinde çekilmiş bu video; gıda güvenliği konusunda Tiktok’un önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Videoda dönerlerin paketlere dolum yapıldığı süreçte yaşananlar görünüyor” notu yer aldı.

Daha önce de TikTok’tan yayılan görüntüler nedeniyle süt ürünleri tesisinde süt banyosu görüntüleri gündem olmuş ve videoyu çekenler gözaltına alınmıştı.

İşte o görüntüler:


Bip uygulamasından patent başvurusu: Yazışmaları analiz ederek müzik önerisi