Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yayan ‘sahte hesap ordusu’ ortaya çıktı!

Twitter’da Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yayan ve profillerinde çalıntı kadın fotoğrafları kullanan ‘sahte hesap ordusu’ ortaya çıktı. Fotoğrafların ait olduğu kadınlar, dava açmaya hazırlanıyor!

Fahrettin Altun paylaşımlarını yayan troll sahte hesap ordusu ortaya çıktı

Twitter’da profillerinde çalıntı kadın fotoğrafları kullanan ve sürekli Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yayan çok sayıda hesap tespit edildi.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu’ya yönelik protestolar devam ederken, sosyal medyada dikkat çeken paylaşımlar yer aldı.


Melih Bulu’ya yönelik protestolar, İstanbul, Ankara ve İzmir’de de devam ederken, çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polis, yurttaşlara karşı cop ve biber gazı kullandı.

Eylemciler arasında farklı görüşlere sahip öğrenciler yer alırken, polisin ve iktidarın tutumuna hayata farklı yönden bakanlar tarafından da tepki gösterildi.

odatv’de yer alan habere göre polis ve iktidarın öğrencilere karşı tutuma farklı kesimlerden tepki toplarken, modern görünümlü hesaplardan hükümet yanlısı paylaşımlar yapıldı.

Hükümete ve polise destek veren modern görünümlü kadın profillerin araştırılması sonucunda, hesapların sahte olduğu ortaya çıktı. “farkobVEVO” adlı Twitter kullanıcısı, “buyernetwork” sitesinden profil fotoğraflarının alındığını ve sahte hesaplar açıldığını tespit etti.

Fotoğrafların gerçek sahiplerine de ulaşılırken, suç duyurusunda bulunacakları belirtildi.

İşte o paylaşımlar:


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un İngilizce olarak yaptığı konuşma ile yaptığı video paylaşımı şöyleydi:

Erdoğan’dan Boğaziçi açıklaması: Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı istifa etsin diyecekler