Yangın tüpü olmayınca gözaltına alındı: Geç ulan arabaya, dellendirme adamı!

Antalya’da polis çevirdiği araçta yangın tüpü bulunmayan yurttaşla tartıştıktan sonra vatandaşı gözaltı aracının içine ittirdi. Trafik polisinin, sürücüye gözaltını aracına ittirirken, “Geç ulan arabaya dellendirme adamı” diyerek bağırması dikkat çekti.

Araçta yangın tüpü olmayınca sürücüyü gözaltına alan trafik polisi: Geç ulan arabaya, dellendirme adamı!

Yangın tüpü olmayınca gözaltına alındı! (video aşağıda)

Antalya’da trafik polisleri bir aracı durdurarak evraklarını, ilkyardım çantasını kontrol etti. Genç sürücünün kullandığı araçta yangın tüpü olmadığını gören polis ceza kesmek istedi.


Yurttaş ile polis arasında ceza nedeniyle sözlü tartışma başladı. Polis ilerleyen dakikalarda tutumunu giderek sertleştirdi. Araç sürücüsü bu sırada bütün tartışmayı cep telefonu ile video kaydına alıyordu.

Polisin gözaltı gerekçesi: Kayıt alıyor, göreve engel oluyor

Görüntülerde daha sonra vatandaşa yaklaşan resmi giyimli bir karakol polis memuru; “Kayıt alıyor, göreve engel oluyor” şeklindeki ifadelerle vatandaşı araca götürmeye çalıştı.

Vatandaş araca götürülürken “Kendimi savunmak göreve engel olmak mı? Sen ne yapıyorsun?” deyince; polis “Zor kullanacağım şimdi sana” yanıtını verdi.

Polis: Geç ulan arabaya dellendirme adamı!


Araca ittirilen vatandaş tepki göstererek “Ne itip kakıyorsunuz, zor kullanıyorsunuz. ‘Araca geçmeyeceğim’ dedim mi?” diye konuşması üzerine; bu kez trafik polisi “Geç ulan arabaya dellendirme adamı” diye bağırarak vatandaşı araç içerisine ittirdi.

İşte görüntüler:

Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yayan ‘sahte hesap ordusu’ ortaya çıktı!