Anket: Halkın yarısından fazlası, muhalefet partilerinin iktidara karşı alternatif çözüm önerileri sunamadığını düşünüyor

MetroPoll anket sonuçlarına göre, seçmenin yüzde 52’si muhalefet partilerinin iktidara karşı alternatif çözüm önerileri sunamadığını düşünüyor. 

anket metropoll

Anket: Halkın yarısından fazlası, muhalefet partilerinin iktidara karşı alternatif çözüm önerileri sunamadığını düşünüyor

Metropoll Araştırma, her ay düzenli olarak yaptığı “Türkiye’nin Nabzı” anketinin Şubat ayı sonuçlarını açıkladı. Buna göre, katılımcılara, “Ülke sorunları hakkında muhalefet partilerinin iktidara karşı alternatif çözüm önerileri sunduğunu düşünüyor musunuz?” diye soruldu.


Katılımlardan yüzde 51,5’i muhalefet partilerinin iktidara karşı alternatif çözüm önerileri sunmadığını, yüzde 39,3’ü ise sunduğunu söyledi. Yüzde 9,3’lük kesim, “Fikrim veya cevabım yok” dedi.

muhalefet alternatif


Seçmen, 2018 yılındaki genel seçimlerde oy verdiği parti bazında incelendiğinde ise, muhalefetin alternatif çözüm önerileri sunmadığını söyleyen CHP seçmeni oranının yüzde 38,3, İyi Parti seçmeni oranının yüzde 33,3, HDP seçmeni oranının yüzde 42,1, olduğu görüldü.

Anket: Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylar Erdoğan ve Mansur Yavaş olursa sonuç ne olur?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.