Emin Çapa: Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarını kim aldı, paramızı faiz lobisine mi verdiniz?

“Laf kalabalığı yapmayın” diyen Emin Çapa’dan kayıp 128 milyar dolar döviz rezervi ile ilgili art arda sorular: Merkez Bankası’nın 127.4 milyar dolarını kim aldı, paramızı faiz lobisine mi verdiniz?

Emin Çapa: Merkez Bankası 128 milyar dolar

Video aşağıda – Gazeteci Emin Çapa, Merkez Bankası’nın çokça tartışılan ‘kayıp 128 milyar’ dolar rezervi ile ilgili “İki yıl içerisinde 127.4 milyar dolarlık Merkez Bankası rezervinden örtülü döviz satışı yapıldı” dedi ve “Bizim 127.4 milyar dolarımızı faiz lobisine mi verdiniz?” diye sordu.

Çapa şöyle konuştu;


“Merkez Bankası 2 yıl içinde 127.4 milyar dolar satmış bu patayı kim aldı, laf kalabalığı yapmayın, gürültü yapmayın”

“Merkez Bankası şeffaf bire kurumdur. Sizin babanızın bankası değil. Hepimizin bankası. O bir işlem yaptığı zaman bizim görmemiz lazım. Merkez Bankası yıllardır döviz satışı yapmıyor. Yapsa göreceğiz. Peki 2 yıl içinde 127.4 milyar dolar satmış bu patayı kim aldı, laf kalabalığı yapmayın, gürültü yapmayın şu soruya cevap verin. Gelin stüdyoya söyleyin bu para nerede, kimse sattınız, neden bu parayı Merkez Bankası’nın döviz satış ihalelerinde görmüyoruz.”


Dövizin uzun süre 6.80 civarında kaldığını hatırlatan Çapa bunun nedenini dövizin yabancılara ucuzdan satılmasıyla açıkladı. Çapa “Bizim 127 milyar dolarımızı faiz lobisine mi verdiniz?” diye sordu.

Video – ”Laf kalabalığı yapmayın” diyen Emin Çapa’dan art arda sorular: Merkez Bankası’nın 127.4 milyar dolarını kim aldı, paramızı faiz lobisine mi verdiniz?

Vatandaşa geri ödemeli kredi, müteahhitlere kira borcunda mücbir sebep!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.