Hava Harp Okulu ihalesi Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı yapan Rönesans Holding’e verildi!

TOKİ, Hava Harp Okulu’nun yeni binalarının inşaatı için Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı yapan Rönesans Holding’e 320 milyon TL’lik ihale verdi. İhalenin sonucu yaklaşık 10 ay sonra açıklandı.

Hava Harp Okulu ihalesi rönesans

Hava Harp Okulu ihalesi Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı yapan Rönesans Holding’e verildi!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın müteahhidi olan Rönesans Holding, İstanbul Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nın yakınlarında yer alan Hava Harp Okulu’nun yeni binalarını inşa edecek. TOKİ, bu inşaat için Rönesans Holding’e 320 milyon TL’lik ihale verdi. İhalenin sonucu ise yaklaşık 10 ay sonra açıklandı.


Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, TOKİ 5 Mayıs 2020 tarihinde “Hava Harp Okulu Binaları 1’inci Etap İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi” adı altında bir ihale düzenledi. Kamu İhale Kanunu’ndaki tartışmalı pazarlık usulüyle yapılan ihalenin sonucu ise yaklaşık 10 ay sonra açıkladı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, 19 Mart’ta açıklanan sonuç ilanında ise ihalenin tam 320 milyon TL’ye Rönesans Holding’e bağlı REC Uluslararası İnşaat Yatırım Şirketi’ne verildiği ifade edildi. TOKİ ve şirket arasından imzalanan sözleşmeyle de ihalesi yapılan işin 550 gün içerisinde tamamlanması istendi.


Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı yaptı, 5 şehir hastanesi işletiyor

Rönesans Holding’in Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yanı sıra Marmaris Okluk Koyu’ndaki yazlık sarayı da inşa eden şirket olduğu biliniyor. Şirket aynı zamanda da milyarlarca lira kira ödenen tartışmalı şehir hastanelerinin ihaleleri ile birçok kamu kurumunun inşaat ihalelerini de aldı. 11 şehir hastanesinden, Adana, Yozgat, Elazığ, Bursa ve İstanbul Başakşehir’de bulunan toplam beş şehir hastanesini Rönesans Holding işletiyor.

Atatürk Havalimanı pistleri üzerine hastane yaptı

Atatürk Havalimanı pistleri İstanbul Havalimanı için yok edilmiş!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geçen yıl meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ depreminin ardından inşa ettirdiği konut projeleri için de Rönesans Holding’e tam 258 milyon TL’lik ihale vermişti. Öte yandan, Holding adından son olarak, milyonlarca liralık İstanbul Atatürk Havalimanı pistleri üzerine inşa edilen pandemi hastanesiyle söz ettirmişti.

Türkiye’nin en zengin ikinci insanı


Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak, 2019 yılında 2 milyar dolar olan servetini 2020 yılında 3,7 milyar dolara çıkardı. 2020 yılında ise serveti 3,2 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Ilıcak, Forbes dergisinin Türkiye’nin en zenginleri listesinde Murat Ülker’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

Kanal İstanbul’a geçici madde ile devlet garantisi verildi!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.