AKP Kongresi’nden lebaleb görüntüler

AKP 7. Olağan Kongresi’nin yapıldığı Ankara Spor Salonu’ndan lebaleb görüntüler. MHP’nin aksine seyircili kongre yapmakta ısrar eden AKP’nin çağrısına kulak veren on binlerce partili sabahın ilk saatlerinden itibaren salona gelmeye başladı. Geceden otobüsleri dolduran partililerin maskesiz ve sosyal mesafesiz lebaleb eğlence görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. 

Lebaleb AKP Kongresi

AKP Kongresi’nden lebaleb görüntüler: Geceden otobüslerle geldiler (video aşağıda)

Saat 10.40’da kongrenin yapıldığı salona gelen ve salonun önünde bekleyen on binlerce kişiye seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sizleri kar yağışının tüm mikropları temizlediği anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum” diyerek, kısa bir konuşma yaptı.


akp kongresi

Geçen ay, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘lebaleb’ olarak nitelendirilen il, kadın ve gençlik kongrelerinin faturası corona virüsü tablosuna yansımış; İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde’de görülen vaka sayıları gözle görülür şekilde artmıştı.

akp 7. olağan büyük kongresi lebalep akp kongresi lebaleb akp kongresi

Bazıları maskelerini çıkardı

Şubat ayındaki Rize kongresinde partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte şu salonun hali… Bakın bir kongre yapıyoruz, salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize’de salon lebaleb dolu” diyerek kalabalığı övmüştü.

Dün de Gençlik Kolları Kongresi’ne katılan Erdoğan, “Bu salonu tıklım tıklım dolduran gençlerimizle beraber inşallah sadece 2023 değil 2053 ve 2071’e yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.


24 saatte 138 vatandaş hayatını kaybetti, 26 bin üstünde  yeni vaka tespit edildi

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 138 kişi yaşamını yitirdi, 26 bin 182 yeni vaka tespit edildi. Bakan Koca’dan açıklama geldi: Dikkat etmeliyiz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün koronavirüs verilerini paylaştığı açıklamada “Dikkat etmeliyiz!” uyarısında bulunmuştu. Bakan Koca, daha önce katıldığı cenaze görüntüleri nedeniyle özür dilemişti.

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babası Muhammed Emin Saraç’ın Fatih Camii’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ve birçok siyasetçinin katıldığı ve salgın kurallarının hiçe sayıldığı cenaze törenine halk büyük tepki göstermişti.


Koca, “Cenazelerde sosyal mesafenin kalkacağını öngörmeliydim. Bu benim kusurum. Bu nedenle ben vatandaşlarımdan özür diliyorum” ifadelerini kullanmıştı. Bakan Koca’nın AKP Kongresi’ne katılıp katılmayacağı bilinmiyor.

Video – AKP’liler Türkiye’nin dört bir yanından otobüslerle Ankara’ya hareket ettiler

Bakan Koca, koronavirüs verilerine ilişkin değerlendirme yaptı: Dikkat etmeliyiz!