Levent Gültekin, Halk TV önünde 25 kişilik grubun saldırısına uğradı

Gazeteci Levent Gültekin, Halk TV’deki programına katılmak üzere gittiği Bakırköy’de saldırıya uğradı. Gültekin, “25 kişilik bir eşkıya grubunun saldırısına uğradım kanalın önünde” ifadelerini kullandı. Gültekin’e yönelik saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Levent Gültekin, Halk TV önünde 25 kişilik grubun saldırısına uğradı

Video aşağıda – Gazeteci Levent Gültekin, Murat Sabuncu ile yapacağı programa katılmak üzere gittiği Halk TV’nin Bakırköy’deki merkez binası önünde yaklaşık 25 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Levent Gültekin, konuya ilişkin Twitter’da yaptığı açıklamada, “25 kişilik bir eşkıya grubunun saldırısına uğradım kanalın önünde, şu anda iyim birazdan programda anlayacağım” ifadelerini kullandı.


Saldırıya uğrayan Levent Gültekin, yaşadıklarını Halk TV’de anlattı.

“Sosyal medyadan çok tehdit aldım” diyen Gültekin, “Üç kişi beş kişi değil. Bir partinin genel başkanı yardımcıları düzeyinde… Akıl alır gibi değil. Utanç verici bir durum. Bir iktidar ortağı partisinin genel başkanı yardımcıları kendilerine yöneltilen eleştirilerden dolayı sosyal medya üzerinden tehdit ediyorlar. Tehdidi de boş verelim küfür ediyorlar. Bana hakaret ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Bu yaptıkları eşkıyalık

Gültekin, açıklamasına şöyle devam etti:

“Benden önce de birçok aydın, gazeteci tehdit edildiği için hepimiz tedirgin olarak gelerek memleket biraz daha iyi olsun diye kendimizce bir mücadele veriyoruz. Bunun tedirginliği vardı aslında…


Meydanda taksiden indim. Bir tane gençle göz göze geldik. Fark ettim beni takip ediyorlar. Biraz hızlandım. Onlar da hızlandılar. Bu sefer geri döneyim dedim. Ben geri döndüm onlar da geri döndü…

“Biraz daha hızlandım, kanala doğru hızla geleyim, kanala 50-100 metre kala bu kez önümden 15-20 kişi, sokağın dört köşesinden aynı anda saldırdı” diyen Gültekin, “O anda başladılar vurmaya… Muhtemelen bu 25 kişi kendisine delikanlı diyerek dolaşıyordur ortalıkta. Ben onların yerinde olsam utanırım yaptıklarından.

Bir kişiye 25 kişi saldırmak ancak eşkıyalıktır. Bu kendilerine yakışacak en hafif bir tabir varsa eşkıyalık olarak tanımlarım ben onu. Çünkü tekrar ediyorum, hakaret etmedim, küfür etmedim, yaptıklarının yanlış olduğunu söyledim.”

Saldırı anı görüntüleri ortaya çıktı

Gazeteci Levent Gültekin’e yönelik saldırının görüntüleri ortaya çıktı.


Halk TV’nin yayınladığı görüntülerde, saldırganların Gültekin’e saldırdıktan sonra kaçtıkları görülüyor.

Video – Levent Gültekin, Halk TV önünde 25 kişilik grubun saldırısına uğradı

Rasim Öztekin hayatını kaybetti