Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyım yönetiminin yaptırdığı heykeller tepki çekti: Çok gereksiz harcama!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyım yönetimi tarafından yaptırılan karpuz içindeki çocuk, kadayıf tepsisi gösteren adam ve hasır bileziği heykeli tartışmalara neden oldu.

diyarbakır heykeller

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havalimanı kavşağındaki parka dört heykel yerleştirdi. Halay çekenler, kadayıf tepsisini gösteren adam, hasır bileziği ve zincirle karpuzun içindeki çocuk şeklinde tarif edilebilecek heykeller tepkilere neden oldu.

“Bu çok gereksiz bir harcamadır”

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre, CHP ve DEVA Partisi Diyarbakır il başkanları dikilen heykellere tepki gösterdi.


karpuz çocuk heykeli

CHP Diyarbakır il başkanı Gönül Özel: “Havalimanına girişine yapılan bu heykeller tamamıyla israftır. İnsanlar yoklukla cebelleşirken ve her gün kaymakamlıkların sosyal hizmetlerinin önü kuyruklarla doluyken bir gıda kolisi için parti önlerinde o kadar insan kuyruk oluştururken bunların oraya heykel dikmesinin hiçbir anlamı yok. Diyarbakır karpuzunun, kadayıfının meşhur olduğunu herkes biliyor. İnsanlar oradan geçerken ne kadar değerlendirebilecektir onu. Bu çok gereksiz bir harcamadır. Yine kentin belli yerlerine palmiye ağaçları dikildi dünyalarca para verildi ama ağaçların yarısından fazlası kurudu. Bunların hepsi israf.”

kayyum heykelleri


DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen: “Alem karpuz görsün görmesine de acaba bu mimarı facia ürünü peyzaj çalışmasının maliyetini kamuoyu ile paylaşacak mısınız? Belki sadece karpuz heykellerine ne kadar harcadığınızı söylersiniz?”

CHP’den elektrik faturaları için indirim teklifi: 7 yılda yüzde 120 zam geldi, KDV düşürülmeli, TRT payı kaldırılmalı