Cumhurbaşkanı Erdoğan kademeli normalleşme takvimini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası kademeli normalleşme takvimini açıkladı: Haziran’da sokağa çıkma sınırlaması hafta içi 22:00 – 05:00 arası uygulanacak. Hafta sonu yalnızca pazar günü sokağa çıkma yasağı olacak. Yeme içme yerleri 07:00 – 22:00 arasında masa servisi, 22:00 – 00:00 arası paket servisi verecek. Kahvehaneler pazar hariç açık olacak.

erdoğan kademeli normalleşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan kademeli normalleşme takvimini açıkladı. Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir.


Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacaktır.

Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir.

Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00’e kadar paket servisini sürdürebilecek.

Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir.

Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.

Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir.


Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ikinci yarısından itibaren gerçekleştirebileceklerdir.

Kripto para borsalarının Mayıs ayı hacmi 2 trilyon doları geçerek rekor kırdı