Kısıtlamaya rağmen Türkiye’nin birçok ilinde İsrail protestosu düzenlendi

Tam kapanma ve sokağa çıkma kısıtlamaları sürerken, binlerce kişi İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde İsrail protestosu için toplandı. Araçlarla konvoylar yapıldı. Sosyal mesafe ve maske kuralının unutulduğu protestolara müdahale edilmedi.

israil protesto

Görüntüler aşağıda – Kısıtlamaya rağmen Türkiye’nin birçok ilinde İsrail protestosu düzenlendi. Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı devam ederken birçok ilde yüzlerce insan İsrail’i protesto etmek için toplandı. Sosyal mesafenin unutulduğu, yer yer maskelerin de takılmadığı protestolara müdahale edilmedi.

Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) kısıtlamaları sürerken, bazı sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla sokağa çıkan insanlar, İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıları protesto etti.


Polisin sıkı denetimlerle sokağa çıkmaya yaptırım uygulanarak izin verilmeyen tam kapanmada, eylemlere izin verilmesi dikkat çekti. Öte yandan protestonun ardından araçlarla konvoy yapıldı.

İstanbul

İstanbul’da kısıtlamalar devam ederken, bazı sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla yüzlerce kişi İsrail’in Filistinlere yönelik saldırılarını protesto etmek için Levent’teki İsrail Başkonsolosluğu önünde toplandı.

Ankara

Ankara’da İsrail’in Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterildi. Binlerce insan tam kapanma tedbirlerine rağmen İsrail Büyükelçiliği’ne yürüdü.

Tokat

Tokat’ta, İsrail’in Mescid-i Aksa’daki Filistinlilere karşı saldırısı, yüzlerce araçtan oluşan konvoyla protesto edildi.

Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği konvoya 600 araç katıldı. Türkiye ve Filistin bayrakları, araçların pencerelerinden çıkarıldı, korna çalındı.

Adana

İsrail’i protesto etmek isteyen Adana’daki 27 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve yaklaşık 2 bin kişi, ABD Konsolosluğu önünde toplandı. Polis, eylemcilerin bulunduğu alanda güvenlik önlemli alırken, kalabalık sürekli olarak İsrail ve ABD karşıtı sloganlar attı.


Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Platformu öncülüğünde çok sayıda sivil toplum kuruluşu mensubu, çok sayıda araçla şehir turu atıldıktan sonra Kent Meydanı’nda toplandı.

Burdur

Burdur İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde akşam saatlerinde Türk, Filistin ve bayrakları taşıyan çok sayıda sivil toplum kuruluşu mensubu, Bozkurt Mahallesi’nde toplandı.

Ordu

Kentte toplanan STK üyeleri ve vatandaşlar, araçlarla konvoy düzenledi.

Bayburt

Bayburt’ta İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Tarihi Saat Kulesi Meydanında bir araya gelen grup slogan attı.

Niğde

Niğde’de çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarıyla Adliye Sarayı önünde toplanarak, İsrail polisinin, Mescid-i Aksa’da Filistinlilere saldırmasına tepki gösterdi.

İşte o görüntüler:

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 


İndigo Dergisi (@indigodergisi)’in paylaştığı bir gönderi

Gündem