Evine meyve alamayan Erzurumlu kadın dert yandı: Bizim de yaşamaya hakkımız var

Evine meyve alamadığını söyleyen Erzurumlu kadın, CHP’li İlgezdi’ye dert yandı: “15 TL bir kilo meyve. Çocuklarımız meyve diye ağlıyorlar, alamıyoruz. Etmeyin, eylemeyin. Siz kendiniz nasıl güzel yaşıyorsanız, bizim de hakkımız var yaşamaya.”

Erzurumlu kadın

Video aşağıda – CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi başkanlığındaki CHP Heyeti, Erzurum’da sokağın nabzını tuttu. Hayat pahalılığından şikayet eden Erzurumlu bir kadın, “15 TL bir kilo meyve. Çocuklarımız meyve diye ağlıyorlar, alamıyoruz. Eşim 47 yıllık öğretmen, emekli oldu, bir şeye gücümüz yetmiyor. Allah’ınızı severseniz yetişin imdadımıza. Çekemiyoruz daha, bittik, tükendik” dedi. Vatandaş, Haziran sonunda başlanması planlanan Kanal İstanbul projesini de “Vatan bizim, toprak bizim. Millet vatanı satma meraklısı. Kanal İstanbul, Kanal İstanbul… Kanal İstanbul’u ne yapacağım, Erzurum’a, Van’a, Ağrı’ya fabrika yapsın” sözleriyle eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi başkanlığındaki heyet, Erzurum’da esnafı ziyaret etti. Erzurumlu esnaf ve çiftçilerle görüşen İlgezdi, vatandaşın sorunlarını dinledi.


Yetişin imdadımıza”

Erzurum’un merkez ilçesi Yakutiye’deki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bir kadın, İlgezdi’ye “yetişin imdadımıza” diye seslendi. Kadın, İlgezdi’ye hayat pahalılığından sitem ederken, “Hiç iyi değiliz, mahvolduk, gittik pahalılıkla. Çoluk çocuk meyve istiyor, alamıyoruz. Çocuklarımızın işi yok, memleketimizde fabrika yok. Gençlerimiz perişan, kiralar almış başını gidiyor. Bizim imdadımıza yetişin, kurban olayım. Her gün kalkıyoruz, bir yolsuzlukla karşılaşıyoruz” dedi.

Eşim 47 yıllık öğretmen, emekli oldu, bir şeye gücümüz yetmiyor

Evine meyve alamadığını söyleyen Erzurumlu kadın, “15 TL bir kilo meyve. Çocuklarımız meyve diye ağlıyorlar, alamıyoruz. Etmeyin, eylemeyin. Siz kendiniz nasıl güzel yaşıyorsanız, bizim de hakkımız var yaşamaya. Eşim 47 yıllık öğretmen, emekli oldu, bir şeye gücümüz yetmiyor. Allah’ınızı severseniz yetişin imdadımıza. Çekemiyoruz daha, bittik, tükendik” diye dert yandı.


Kanal İstanbul’u ne yapacağım, Erzurum’a, Van’a, Ağrı’ya fabrika yapsın

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidildiği takdirde her şeyin normal seyredeceğini ifade eden kadın, “Vatan bizim, toprak bizim. Millet vatanı satma meraklısı. Kanal İstanbul, Kanal İstanbul… Kanal İstanbul’u ne yapacağım, Erzurum’a, Van’a, Ağrı’ya fabrika yapsın” dedi.

Muhalefetin yurttaşlar açısından önemli olduğuna değinen Erzurumlu bir yurttaş, “Muhalefetin olması bizim değerlerimizi daha çok artırmıştır. Çünkü sesimizi duyuracak bir yer yok. Ne yapacağız, kime duyuralım? Memlekette işsiz gençlerimiz var. Her evde bir, iki işsiz genç var. Bunlara iş lazım” derken CHP’li İlgezdi ise, “Biz sizin sesiniz olmak için geldik. Erzurum’dan gerçekten ciddi bir genç göçü var. Bu kadar güzel bir memlekette gençler hep gitmek istiyor” dedi.

Emekli olduğunu söyleyen yurttaş, Erzurum’a yabancı turistlerin geldiğini ve az önce gördüğünü belirtirken, “Ben nereye gideyim, Erzincan’a gideyim. Benim aldığım para beni Erzincan’a götürmez. Benim yaşamaya hakkım yok mu?” diye sitem etti.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 


İndigo Dergisi (@indigodergisi)’in paylaştığı bir gönderi

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın müzik yasağı açıklamasına tepki: Ülke senden rahatsız, ona ne yapacaksın?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.