Kavurucu sıcaklık dalgası geliyor: İstanbul 42 dereceyi görecek!

Libya’dan aşırı sıcak hava dalgası geliyor. Meteoroloji’den aktarılan son dakika hava durumu raporuna göre İstanbul 42 dereceyi görecek, Batı’da sıcaklık 50 dereceye yaklaşacak.

sıcaklık

Hafta boyunca yurt genelinde sıcaklıklar artmaya devam edecek. Hafta sonuna doğru ise yüksek nemin de etkisiyle sıcaklıkların 8-10 derece artması bekleniyor.

15 Temmuz’dan itibaren yurt genelini etkisi altına alacak olan aşırı sıcaklarla birlikte bu yazın en sıcak günleri yaşanacak.


18 Temmuz’dan itibaren yurt genelinde kavurucu Libya sıcaklıkları etkili olacak. Karadeniz’de bile 40 derece görülecek.

İstanbul‘da 15 Temmuz perşembe günü sıcaklık 35 derecelere kadar çıkacak. İzmir ve Antalya‘da ise hava sıcaklığının 37’yi geçeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu İstanbul 42 dereceyi görecek, Batı kesimlerde sıcaklık 50 dereceye yaklaşacak

Hafta sonuna doğru ise yüksek nemin de etkisiyle sıcaklıkların 8-10 derece artması bekleniyor. İstanbul 42 dereceleri görecek. Batı kesimlerde ise sıcaklık 50 dereceye yaklaşacak.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek.

Doğu Karadeniz’e kuvvetli sağanak uyarısı

Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Samsun çevreleri ve Van’ın doğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Libya’dan aşırı sıcak hava dalgası geliyor

Libya’dan aşırı sıcak hava dalgası geliyor. 18 Temmuz’dan itibaren yurt genelinde kavurucu sıcaklar hakim olacak hatta sıcaklık rekorları kırılacak. Öyle ki Karadeniz’de bile termometrelerin 40 dereceyi göstermesi bekleniyor.


Meteoroloji hava sıcaklıklarının bugün de mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirterek rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  • Ankara: Parçalı ve az bulutlu 33
  • İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 32
  • İzmir: Az bulutlu ve açık 36
  • Adana: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 35
  • Antalya: Az bulutlu ve açık 33
  • Samsun: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri gece saatlerinden itibaren il geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
  • Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
  • Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
  • Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

Astroloji: 12 – 18 Temmuz 2021 haftalık burç yorumları