Haluk Levent: Bir sponsor daha bulduk, yangın söndürme uçağı getireceğiz

Şarkıcı Haluk Levent yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere bir uçak temin edeceklerini Twitter hesabından açıkladı.

haluk levent

Türkiye 28 Temmuz’dan bu yana orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Muğla’da Yatağan, Menteşe, Köyceğiz, Seydikemer ve Milas’taki orman yangınları devam ederken, Hatay’ın Belen ilçesindeki yangın ile birlikte İzmir ve Antalya Kaş’taki yangın kontrol altına alındı. Bakan Pakdemirli son 11 günde 223 yangın meydana geldiğini açıkladı.

Haluk Levent: Bir sponsor daha bulduk, yangın söndürme uçağı getireceğiz

Türkiye’deki yangınları söndürme çalışmaları 12’inci gününe girdi. Son duruma göre ise Antalya’nın Kaş ilçesinde beş ayrı noktada çıkan orman yangını söndürüldü. İzmir’de makilik alanda çıkan yangın yaklaşık 5 saatte kontrol altına alındı.


Antalya’nın Manavgat ilçesinde söndürülen yangın sonrası kısa süreli yaşanan sağanak yağış soğutma çalışmalarına destek oldu. Bölgede yaşayanlar yağışı sevinçle karşıladı.

Muğla’da Yatağan, Menteşe, Köyceğiz, Seydikemer ve Milas’taki orman yangınları devam ediyor.  Hatay’ın Belen ilçesindeki yangın da kontrol altına alındı.

Ayrıca Antalya’daki orman yangınlarıyla ilgili provokatif paylaşımlar yapan 66 kişi hakkında adli süreç başlatıldığı açıklandı.

Son 11 günde 223 yangın meydana geldiğini ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli “Gece görüşlü helikopterler ile Muğla’daki yangınlarla mücadelemiz kesintisiz devam ediyor” bilgilendirmesinde bulundu.

Muğla Gökbel Dağları’ndaki yangın havadan görüntülendi

muğla gökbel

Muğla’nın Yatağan ilçesi kırsal Hacıveliler Mahallesi’nde başlayan orman yangını durdurulamıyor. Akşam saatlerinde rüzgarın da şiddeti ile yangın geniş bir alana yayılırken havadan drone ile görüntülendi.

Bakan Kurum: Vatandaşlarımızı bir an evvel yeni yuvalarına kavuşturmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Twitter’dan “Vatandaşlarımızı bir an evvel yeni yuvalarına kavuşturmak, daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlayabilmek için canla başla çalışmaya devam ediyoruz” paylaşımını yaptı.

Kaş’ta beş ayrı noktada çıkan orman yangını söndürüldü

Antalya’nın Kaş ilçesinde beş ayrı noktada çıkan orman yangını söndürüldü.

Yayla Çavdır Mahallesi’nde beş ayrı noktada henüz belirlenemeyen nedenle aynı anda yangın başladı. Yangınları görenler, durumu itfaiyeye haber verdi.


Bölge sakinlerinin de söndürme çalışmasına destek verdiği yangınlara arazöz ve itfaiye araçlarıyla müdahale edildi.

Yangınların söndürülmesinin ardından ekipler soğutma çalışması yürütüyor.

Öte yandan Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

İzmir’de makilik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

Balıklıova Mahallesi Kocabük mevkisinde, İzmir-Karaburun kara yolu yakınında rüzgarın da etkisiyle genişleyen yangını kontrol altına almak için ekipler, havadan ve karadan müdahale etti.

Havanın kararmasıyla karadan müdahalenin sürdüğü yangın yaklaşık 5 saatte kontrol altına alındı.

Elektrik hatlarından kaynaklandığı öne sürülen yangında yaklaşık 7 hektar alanın zarar gördüğü bildirildi.

Öte yandan Torbalı ilçesinde çıkan orman yangını da kısa sürede kontrol altına alındı.

Kuveyt, orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye’ye itfaiye ekibi gönderiyor

Kuveyt’in orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye’ye bugün itfaiye ekibi göndereceği bildirildi.

Kuveyt İtfaiye Genel Kuvvetleri Başkanı Halid Mikrad, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, orman yangınlarıyla mücadeleye destek olmak için 45 kişilik itfaiye ekibinin bugün Türkiye’ye gönderileceğini duyurdu.


Mikrad, benzer bir ekibin de orman yangınlarıyla mücadele için askeri uçakla Yunanistan’a gönderileceği bilgisini verdi.

Fatih Altaylı: İktidar kafası, canla başla çalışanları yangın yerlerinden uzaklaştırmaya çalışıyor, sanki oraların yanmasından mutlu olmuşlar gibi