Forbes dünyanın en zenginleri listesi güncellendi: Elon Musk birinci

Elon Musk, uzay şirketleri arasındaki rekabet yüzünden sık sık karşı karşıya geldiği Jeff Bezos’u Forbes’un “Gerçek Zamanlı Milyarderler Listesi”nde geçerek birinci sıraya yerleşti.

dünyanın en zenginleri

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, elektrikli araç şirketinin hisselerinin değerinin artmasıyla servetini büyüttü. 29 Eylül saat 10.30 itibarıyla Musk’ın serveti 200,3 milyar dolar (yaklaşık 1 trilyon 770 milyar TL) görünüyor.

Amazon’un kurucusu Bezos ise 193,1 milyar dolarda (yaklaşık 1 trilyon 707 milyar TL) kaldı. İkiliyi 174 milyar dolarla (yaklaşık 1 trilyon 540 milyar TL) Bernard Arnault ve ailesi takip ediyor.


Microsoft’un kurucusu Bill Gates 129,3 milyar dolarla (yaklaşık 1 trilyon 142 milyar TL) 4, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise 121,8 milyar dolarıyla (yaklaşık 1 trilyon 80 milyar TL’yle) 5. sırada.

Bezos ve Arnault’nun servetleri de daha önce 200 milyar doları geçmiş, daha sonra da gerilemişti. Musk, iki milyarderin ardından 200 milyar dolar sınırını geçen üçüncü isim oldu.

Musk, Ocak 2021’de yine Tesla hisselerindeki artışla Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengini unvanını elde etmişti.

Bezos’la sık sık atışan Musk, birincilik koltuğuna oturunca da rahat durmadı.

Forbes’un dün geçtiği habere göre yorum için ulaşılan teknoloji milyarderi Musk, attığı e-postada şöyle yazdı:

Jeffrey B.’ye (Jeff Bezos’un tam adı Jeffrey Preston Bezos) gümüş madalya ve dev bir 2 figürü göndereceğim.

Musk daha önce de Bezos’un yaşlanmaya karşı çalışmalar yürüten Altos Labs adlı startup’a yatırım yaptığına dair haberlerin ardından rakibine taş atmıştı. Bezos’un uzay şirketi Blue Origin’in, SpaceX’i dava etmesine işaret eden Musk, “Bu işe yaramazsa Bezos ölüme dava açacak!” demişti.

Dünyanın en zenginlerinin listesi şöyle:

1- Elon Musk: 201,7 milyar dolar Tesla, SpaceX


2- Jeff Bezos: 93,9 milyar dolar Amazon, Blue Origin

3- Bernard Arnault: 174,2 milyar dolar Louis Vuitton Moët Hennessy

4- Bill Gates: 129.7 milyar dolar Microsoft

5- Mark Zuckerberg: 122,4 milyar dolar Facebook Grubu

6- Larry Ellison: 120,2 milyar dolar Oracle

7- Larry Page: 116,6 milyar dolar Google

8- Sergey Brin:112,4 milyar dolar Google

9- Warren Buffett: 100,9 Milyar Dolar Berkshire Hathaway


10- Mukesh Ambani: 98,3 Milyar Dolar

Dünyanın en zengin 20 milyarderi pandeminin bir yılında servetini yüzde 68 arttırdı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.