Kripto para borsası Kraken: Bitcoin için tarihi güncelleme geliyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken, Bitcoin için beklenen Taproot güncellemesinin, tarihi bir gelişme olacağını açıkladı.

bitcoin kraken

Kraken Intelligence‘in raporunda güncellemenin Bitcoin‘in birçok özelliğinde yenilik getireceği aktarıldı.

Dünya’nın aktardığına göre Taproot adı verilen güncellemenin Bitcoin için yapılan en büyük değişiklik olacağı ifade edildi.


Kasım ayında gerçeklemesi beklenen güncelleme ile kullanıcı mahremiyetinin artacağı belirtildi.

Akıllı kontratların yolu açılacak

Bitcoin‘e 4 yıldır gelen en büyük güncelleme olan Taproot güncellemesi ile akıllı kontratların yolu açılacak.

Taproot olarak adlandırılan güncelleme Bitcoin’e 4 yıldır gelen en büyük yenileme olacak.

Güncelleme ile Bitcoin’in madencilik gizliliği ve verimliliğinin artmasının yanı sıra halihazırda Ethereum‘un özellikleri arasında bulunan akıllı kontratlara da imkan tanıması öngörülüyor.

Bitcoin’de 2017’de yapılan son büyük güncelleme olan SegWit ile Bitcoin protokolünü ölçeklendirilmişti.

Kripto para piyasası sert düştü!

Öte yandan kripto para piyasası, Çin, Güney Kore ve ABD’den gelen negatif haber akışının etkisiyle haftanın ilk işlem gününü sert satışlar yaşadı.

Bitcoin, gün içerisinde yüzde 10’un üzerinde düşüş kaydederek 43 bin doların altını test etti.

Ethereum da sert düşüşle yaşayarak 3 bin doların altına düştü. Ethereum, 2.940 dolar seviyesinden geri döndü ve kayıplarının bir kısmını telafi etmeye çalıştı. Ethereum ağustos ayından bu yana ilk kez 3 bin doların altını gördü.


İlk 100 içerisinde bulunan kripto paraların büyük çoğunluğunda yüzde 10-20 arasında değer kaybı görüldü.

eToro Türkiye’de engellendi mi? İşte eToro için en iyi alternatifler


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.