Suriyeli sığınmacı, 17 yaşındaki Batuhan Barlak’ı kalbinden bıçaklayarak öldürdü!

İzmir Torbalı’da 17 yaşındaki Batuhan Barlak, evinin önünde otururken Suriyeli sığınmacı M.A tarafından önce sözle taciz edildi sonrasında kalbinden bıçaklandı. 17 yaşındaki Barlak hayatını kaybetti.

Batuhan Barlak

İzmir’in Torbalı ilçesinde, 20 yaşındaki Suriyeli sığınmacı M.A., 17 yaşındaki Batuhan Barlak’ı kalbinden bıçaklayarak ağır yaraladı. 17 yaşındaki genç, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olay saat 01.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Barış Yapı Sitesi’nde meydana geldi. Suriyeli sığınmacı olduğu belirtilen M.A., iki arkadaşıyla birlikte sitenin bahçesinde oturan Batuhan Barlak’a “İyi akşamlar, ulan” diyerek laf attı.


Barlak’ın “Ne diyorsun sen” diyerek karşılık vermesi sonucu Suriyeli M.A ve Barlak arasında kavga çıktı.

Kalbinden bıçaklayıp kaçtı

Tarım işçisi olduğu belirtilen M.A., cebinden çıkardığı bıçakla Barlak’ı kalbinden bıçakladı. Barlak’ı ağır yaralayan Suriyeli M.A., olay yerinden kaçtı.

Arkadaşlarının ihbarı üzerine sağlık ekiplerince Torbalı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Barlak, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Polis, olayın ardından kaçan Suriye uyruklu M.A.’yı kısa sürede yakalayıp gözaltına aldı. M.A.’nın teslim edildiği İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Emirhan Yalçın da öldürülmüştü

Ankara’nın Altındağ ilçesi Battalgazi Mahallesi’nde bulunan parkta 11 Ağustos Çarşamba günü Suriyeliler, Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler bıçakla yaralanmıştı. Yaralılardan Emirhan Yalçın, sağlık ekiplerince yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.


Yalçın’ın hayatını kaybetmesinin ardından Altındağ’da bazı gösteri ve olaylar çıkmış, sosyal medya üzerinden provokasyon yaptığı ve olaylarda mala zarar verdiği belirlenen 76 kişi gözaltına alınmıştı.

Eski futbolcu Sezer Öztürk trafikte dehşet saçtı, cinayetten tutuklandı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.