AKP’li belediyeden sığınmacılara moral konseri: Lübnanlı sanatçı getirildi!

Esenler Belediyesi Başkanı AKP’li Tevfik Göksu, ilçede yaşayan Suriyeli sığınmacılar için Lübnan’dan şarkıcı getirip konser düzenledi. CHP Esenler İlçe Başkanı böyle isyan etti!

sığınmacılara moral konseri

Esenler Belediyesi Başkanı AKP’li Tevfik Göksu, ilçede yaşayan Suriyeli sığınmacılara yönelik, Lübnanlı ünlü şarkıcı Maher Zain’in sahne aldığı bir konser düzenledi. Süleyman Çelebi Kültür Sanat Sezonu’nun açılışı dolayısıyla düzenlenen konser 10 Ekim’de Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirildi.

CHP’li ilçe başkanı: Tencerelerin kaynayamadığı, çocukların yatağa aç girdiği Esenler’de…

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, “Tencerelerin kaynayamadığı, çocukların yatağa aç girdiği Esenler’de, başkanın önceliğinin bu olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Kendi müzisyenlerimiz geçim derdindeyken, intihar eden sanatçılarımız varken, yüz binlerce liranın yurt dışından getirilen Lübnanlı bir sanatçıya verilmesini asla kabul etmiyoruz. Belediye, borçlarını kapatmak için çeşitli gayrimenkullerini satarken, kamu kaynakları bu şekilde kullanılamaz” dedi.


esenler sığınmacı konseri

İngilizce Türkçe ve Arapça söyledi

İsviçre vatandaşı olan Lübnan kökenli Maher Zain, şarkılarını İngilizce, Arapça ve Türkçe seslendirdi. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu,Maher Zain’e bir tablo ve çiçek takdim etti. Konseri çok sayıda sığınmacı izledi. Esenler Belediyesi’nin internet sitesinde, konserin fotoğraflar paylaşılarak “İsveçli Müslüman sanatçı Zain, davet karşısında çok heyecanlandı” den ildi.

tevfik göksu
Lübnanlı şarkıcı Maher Zain – Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu

AKP’li Tevfik Göksu: Çatlasanız da Ensar, TÜRGEV, TÜGVA’ya desteği sürdüreceğiz!


Esenler Belediyesi’nin 2022 bütçesinin görüşüldüğü Belediye Meclisi’nde, yandaş vakıflara ve derneklere yapılan tahsisler tartışma konusu oldu. CHP’li üye Kemal Şahin’in belediyeye ait bir binanın TÜRGEV’e 25 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edildiğini hatırlatmasına AKP’li meclis üyeleri tepki gösterdi. Şahin’e cevap veren AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ise “TÜRGEV’e, TÜGVA’ya, Ensar’a ve ilim Yayma’ya çatlasanız da patlasanız da destek vermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar destek verdik bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz Allah’ın izniyle” dedi.

Esenler Belediyesi’nde vakıf ve derneklere yapılan tahsisler tartışma yarattı