Aile Bakanı Derya Yanık: Bu coğrafyanın insanı zora alışıktır!

Türkiye’nin kendi varlığından daha büyük bir psikolojik cesarete sahip olduğunu belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, “Bu coğrafyanın insanı zora alışıktır” ifadelerini kullandı.

derya yanık

Yaptığı açıklamalarla sık sık gündem olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, Konya’da gençlerle bir araya geldi. Yanık, Karatay Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İnsanın birbirine yardımı ve ikramıyla varlığını sürdürdüğünü ve bunun toplumu güçlü kıldığını söyleyen Yanık, Türkiye’nin kendi varlığından daha büyük bir psikolojik cesarete sahip olduğunu belirtti.


“Bu coğrafyanın insanı zora alışıktır!”

Yanık, “İlerleyen süreçte sizler, kendi yaşamak istediğiniz, insan onuruna yaraşan ve herkesin toplumsal refahtan pay aldığı Türkiye’yi el birliğiyle inşa edeceksiniz. Bunlar sürekli birtakım hareketlenmelerin olduğu coğrafyada hiç kolay değil. Zor olanla başa çıkmak zorundayız. Bu coğrafyanın insanı zora alışıktır. Dolayısıyla sizler, bu taşıdığınız kültürel birikimle bunu geleceğe taşıyorsunuz. Geleceği çok daha güzel kılacak çocuklarsınız” dedi.

Bakan Derya Yanık daha önce hangi açıklamaları yapmıştı?


Aile Bakanı Derya Yanık, Temmuz ayında yaptığı açıklamada “Kadına yönelik şiddette ve aile içi şiddette en alt sıralardayız” ifadelerini kullanmıştı. Mayıs ayında yaptığı açıklamada ise, “Pandemi döneminde kadına şiddet olaylarındaki artış ‘tolere edilebilir’ düzeyde. Ben de bu artışın nedenlerini merak ediyorum” sözleri ile tartışma yaratmıştı. Bakan Yanık, 23 Nisan’da ağırladığı 10 yaşındaki çocuğa Ramazan olduğu gerekçesiyle çikolata vermemesi tepkilere neden olmuştu.

AKP’li Döğücü: Bir insan AK Parti’li olunca ihale alamayacak mı yani, gidip CHP’li birini mi bulup ona ihaleyi vereyim?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.