Aile Bakanı Derya Yanık: Bu coğrafyanın insanı zora alışıktır!

Türkiye’nin kendi varlığından daha büyük bir psikolojik cesarete sahip olduğunu belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, “Bu coğrafyanın insanı zora alışıktır” ifadelerini kullandı.

derya yanık

Yaptığı açıklamalarla sık sık gündem olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, Konya’da gençlerle bir araya geldi. Yanık, Karatay Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İnsanın birbirine yardımı ve ikramıyla varlığını sürdürdüğünü ve bunun toplumu güçlü kıldığını söyleyen Yanık, Türkiye’nin kendi varlığından daha büyük bir psikolojik cesarete sahip olduğunu belirtti.


“Bu coğrafyanın insanı zora alışıktır!”

Yanık, “İlerleyen süreçte sizler, kendi yaşamak istediğiniz, insan onuruna yaraşan ve herkesin toplumsal refahtan pay aldığı Türkiye’yi el birliğiyle inşa edeceksiniz. Bunlar sürekli birtakım hareketlenmelerin olduğu coğrafyada hiç kolay değil. Zor olanla başa çıkmak zorundayız. Bu coğrafyanın insanı zora alışıktır. Dolayısıyla sizler, bu taşıdığınız kültürel birikimle bunu geleceğe taşıyorsunuz. Geleceği çok daha güzel kılacak çocuklarsınız” dedi.

Bakan Derya Yanık daha önce hangi açıklamaları yapmıştı?


Aile Bakanı Derya Yanık, Temmuz ayında yaptığı açıklamada “Kadına yönelik şiddette ve aile içi şiddette en alt sıralardayız” ifadelerini kullanmıştı. Mayıs ayında yaptığı açıklamada ise, “Pandemi döneminde kadına şiddet olaylarındaki artış ‘tolere edilebilir’ düzeyde. Ben de bu artışın nedenlerini merak ediyorum” sözleri ile tartışma yaratmıştı. Bakan Yanık, 23 Nisan’da ağırladığı 10 yaşındaki çocuğa Ramazan olduğu gerekçesiyle çikolata vermemesi tepkilere neden olmuştu.

AKP’li Döğücü: Bir insan AK Parti’li olunca ihale alamayacak mı yani, gidip CHP’li birini mi bulup ona ihaleyi vereyim?