Çiçek Pasajı’nda pompalı tüfekli şahıs havaya ateş açtı

Olay İstanbul Beyoğlu’ndaki Çiçek Pasajı’nda gerçekleşti. Elinde pompalı silahla gelen bir kişi bir el ateş açtı. Esnaf linç edince polis araya girerek sakinleştirdi. “Neden silah çektiniz” sorusuna “Aşk için!” yanıtını verdi.

Çiçek Pasajı

Video aşağıda – Tarihi Çiçek Pasajı’ndaki restoranda arkadaşı olduğunu iddia ettiği kadınla tartışan ve havaya pompalı tüfekle ateş açan şüpheli L. E.Ö., karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. L. E.Ö., “Neden silah çektiniz” sorusuna, “Aşk için” diye yanıt verdi.

İstiklal Caddesi’ndeki Tarihi Çiçek Pasajı’nda gece yarısı alkollü olduğu iddia edilen L. E.Ö. pasajdaki bir restorana gelerek, önceden arkadaşı olduğunu iddia ettiği kadın müşteriyle tartıştı. L.E.Ö., tartışma sırasında yanındaki pompalı tüfeği çıkarak havaya ateş etti ve etrafa tehditler savurdu.


Bu sırada restoranlarda bulunan müşteriler kendilerini dışarı attı. Pasaj içinde bulunan restoran çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bu sırada şüpheli, kadın müşteriyi rehin alarak yanına kimseyi yaklaştırmadı.

Olay yerine gelen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri pasaj çevresinde güvenlik önlemi aldı. Restorana gelen Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri de etrafa tehditler savuran şüpheli L. E. Ö.’yü ikna etmek için uğraştı.

“Neden silah çektiniz” sorusuna yanıt: Aşk için!

Şüpheli, bir süre sonra Güven Timlerinin ikna etmesi sonucu gözaltına alındı. Karaköy Polis Merkezi’ndeki işlemleri tamamlanan L.E.Ö., adliyeye sevk edildi. L.E.Ö, gazetecilerin neden silah çektiniz sorusuna “Aşk için” diye yanıt verdi.


İşte olay anı görüntüleri:

Akaryakıt işçisinin ‘boykot kuyruğu’ yorumu gündem oldu!