Akaryakıt işçisinin ‘boykot kuyruğu’ yorumu gündem oldu!

Akaryakıt fiyatlarında üst üste gelen zamlara ilişkin konuşan bir benzin istasyonu çalışanının ‘boykot kuyruğu’ yorumu gündem oldu: Millet bu kuyruğa girene kadar boykot kuyruğuna girse böyle olmaz!

boykot kuyruğu

Video aşağıda – Akaryakıta üst üste zamlar gelirken, konuya ilişkin Bihaber TV’ye konuşan bir istasyon çalışanının sözleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Röportajda işçi, “Millet bu kuyruğa girene kadar boykot kuyruğuna girse böyle olmaz” ifadelerini kullandı.


Akaryakıt 10 lirayı görünce sektörde tabela krizi yaşanacaktı

Dün sabah sektör kaynakları benzine 46 kuruş, motorine 45 kuruş, LPG’ye 25 kuruş daha zam geleceğini; akaryakıt fiyatlarının 10 lira üzerine çıkacağını açıklamıştı.

Ancak yeni zam haberinin çıkmasından 1 saat sonra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bunu yalanladı. EPDK, “Bugün akaryakıt fiyatlarında herhangi bir artış söz konusu değil” açıklaması yaptı. Zam haberlerini yalanladı.

Art arda gelen zamlar sonrasında akaryakıt ürünleri çift haneli rakamlara ulaşınca, 3 haneli olan istasyon tabelalarında kriz çıktı. Bu durum yüzünden, son zammın ertelediğini iddia edildi.

EPDK’nın yeni zam haberini yayınlamasına karşın sektör kaynakları zam kararının alındığını, ancak teknik altyapının yetersizliği nedeniyle bunun uygulanmadığını ifade ediyor.

İstasyonlardaki akaryakıt fiyatlarının yer aldığı tabelaların büyük çoğunluğu tek hane ana rakam, iki hane de küsurat rakam şeklinde. Çift hanelere çıkacak olan akaryakıt fiyatları nedeniyle sektörde tabela krizi yaşanacaktı.

Art arda gelen zamlarla toplumda oluşan büyük tepkinin ardından bir de tabela kriziyle gündeme gelmek istemeyen yetkililerin, dünkü zammın ertelenmesini istediği iddia edildi. Tabela sorunu dışında istasyonlardaki pompa ve yazarkasaların da çift haneli fiyatlar için yazılım güncellenmesi gerekiyor. Sektör, cihaz güncellemeleri için yetkili servislerden randevu alamıyor ve yoğunluk nedeniyle 20-25 gün sonrasına randevu verilebiliyor.


İşte o video:

AKP’li vekilden benzin kuyrukları için yorum: Zamdan değil, araç sayısından!