Vatandaş Meral Akşener’e böyle seslendi: Kurtarın bizi bunlardan!

Vatandaş Meral Akşener’e böyle seslendi: Hala bunların ne işi var iktidarda ya Allah’ınızı severseniz. Kurtarın bizi bunlardan! Bıktık biz halk olarak. Hala çıkıp da televizyonda nasıl konuşabiliyor ben onu anlamış değilim. Artık ne olur gitsinler.

meral akşener

Video aşağıda – İYİ Parti lideri Meral Akşener, aylardır sürdürdüğü esnaf ziyaretlerine bugün Yalova’da devam etti. İktidara tepki gösteren bir vatandaş, “Hala bunların ne işi var burada (iktidarda) ya Allah’ınızı severseniz… Kurtarın bizi bunlardan. Bıktık biz halk olarak. Hala çıkıp da televizyonda nasıl konuşabiliyor ben onu anlamış değilim. Artık ne olur gitsinler” dedi. Akşener ise, “Beraber götüreceğiz.” diyerek karşılık verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine Yalova’da devam ediyor. İlk durak olarak Çınarcık’a gelen Akşener, esnafın ve vatandaşların sorunlarını, taleplerini dinledi.


“Böyle bir dönem görmedim”

Bir berber, “Biz neler gördük… 1980’leri gördük, onu gördük, bunu gördük ama ben böyle bir şey görmedim.” diyerek tepkisi dile getirdi.

“20 seneden beri bize şükretmeyi öğrettiler”

Bir kuyumcu esnafı, “20 seneden beri bize şükretmeyi öğrettiler, her sorana ‘şükür’ diyoruz…” sözleriyle Akşener’e dert yandı.

“Kazandığımız masraflara gidiyor”

Gıda sektöründe bulunan bir esnaf ise, “Gıda sektörü pandemi sürecinden çok etkilendi. Kazandığımızı kasaba, elektrik-doğal gaza veriyoruz. Stopajı, vergisiydi falan derken şu an bir kuruş yatırımım yok.” ifadelerini kullandı.

“Çorbamız kısık ateşte kaynıyor, siz gelince harlayacak”

Bir başka esnaf ise Akşener’in, ‘İşler nasıl?’ sorusuna şu yanıtı verdi:

“Kısık ateşte kaynıyor çorbamız, daha harlamadı. Zamanı geldiğinde harlayacak tabi sayenizde.”

“Halk olarak bıktık!”


Bir vatandaş da iktidardan dert yanarak, “Hala bunların ne işi var burada (iktidarda) ya Allah’ınızı severseniz… Kurtarın bizi bunlardan. Bıktık biz halk olarak. Hala çıkıp da televizyonda nasıl konuşabiliyor ben onu anlamış değilim. Artık ne olur gitsinler…” dedi. Akşener ise, “Beraber götüreceğiz.” diyerek karşılık verdi.

Erdoğan faiz açıklaması yaptı, Dolar ve Euro yükselişe geçti!