Aylin Alkutay cinayeti: Eski eşi tarafından pompalı tüfekle öldürüldü

Antalya’da eski eşinin pompalı tüfekli silahlı saldırısına uğrayan Aylin Alkutay hayatını kaybetti. Saldırıda, Alkutay’ın iki kardeşi de yaralandı.

Aylin Alkutay

Antalya’da bir kişi eski eşini pompalı tüfekle öldürdü, kadının iki kardeşini de yaraladı.

Eski eşi Hayriye Alkutay ile görüşmek isteyen M.A, ailesiyle yaşayan Alkutay’ın Döşemealtı ilçesi Çıplaklı Mahallesi’nde TOKİ Konutları’ndaki evine gitti.


Çıkan tartışmada M.A, yanında getirdiği pompalı tüfekle Alkutay ile olaya müdahale eden erkek kardeşleri Ahmet Emre ve Murat Alkutay’a ateş etti.

Zanlı gözaltına alındı

mustafa ayata

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekibi, Hayriye Alkutay’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralanan Alkutay kardeşler ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Zanlı ise pompalı tüfekle gözaltına alındı.

hayriye aylin alkutay

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Aylin Alkutay (30), eski eşi Mustafa Ayata tarafından kurusıkıdan bozma tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırıda, Alkutay’ın iki kardeşi de yaralandı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Hayriye Alkutay’ın Ülkü Ocakları Döşemealtı İlçe Başkanlı yöneticisi olduğunu açıkladı.

“Yavrularım gitti, çıkmasın o içeriden”

kadın cinayetleri

Öte yandan çiftin 2 ve 4 yaşında iki çocuklarının olduğu öğrenildi. Anne Keziban Alkutay ise ‘Yavrularım gitti, çıkmasın o içeriden’ diyerek gözyaşı döktü.

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN AÇIKLAMA

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “Çok üzgünüz… Ülkü Ocakları Döşemealtı İlçe Başkanlığımızın Yöneticilerinden Aylin Alkutay eski eşinin saldırısı sonucu hayatını kaybetmiştir. Kardeşimize Allah’tan rahmet, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz”  ifadelerine yer verildi. (DHA)

2021’in ilk 10 ayında en az 256 kadın erkekler tarafından katledildi

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü raporu yayımlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü raporu yayımlandı.


Raporda şu tespitler yer aldı:

– Türkiye’nin, İstanbul Sözleşmesi’nden “çekilmesi”, kadına yönelik şiddetin meşrulaştırılmasıdır.

– Toplumsal cinsiyet eşitsizliği yaşamın her alanında kendisini göstermektedir.

– 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun uygulanmıyor…

– Kadın işçiler erkeklere göre daha fazla sömürülüyor…

– Erkeklerin geliri kadınlardan yüzde 31 fazla…

– Pandemi sürecinde erkeklere oranla daha fazla kadın işsiz kaldı…

– Her dört kadından sadece biri istihdamda…

– Pandemi sürecinde kadınların karşılaştığı sorunlara karşı yeterli önlem alınamıyor…

– 2013-2021 döneminde en az 1094 kadın işçi iş cinayetleri sonucunda yaşamını yitirdi.


– 2021 yılının ilk on ayında 256 kadın erkekler tarafından öldürüldü.

Gaziantep’te 3 aylık bebeğe şiddet uygulayan baba tutuklandı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.