Meteoroloji tarih verdi: İstanbul ve Ankara’ya kar geliyor!

Hava sıcaklıklarının azalmasıyla birlikte yurt genelinde kar yağışı etkili olacak. Ankara’da 16 Aralık itibariyle hafif kar yağışı beklenirken İstanbul 20 Aralık’ta karla karışık yağmur ve kar yağışı görecek.

istanbul kar

Meteoroloji tarih verdi: İstanbul ve Ankara’ya kar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarının yarından itibaren batı kesimlerden başlayarak ülke genelinde azalacağı ve doğu kesimlerde mevsim normalleri civarına, iç ve batı kesimlerde de mevsim normalleri altına düşeceği bekleniyor.


Meteoroloji’nin orta ve uzun vadeli tahmin haritasına göre, sıcaklıkların azalmasıyla birlikte yarından itibaren bazı illerde kar yağışı görülecek. Kar yağışı, Perşembe gününden itibaren yurt genelinde etkili olacak. 20 Aralık Pazartesi günü İstanbul’da da karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yapılan uyarıya göre, yağışların, bugün Kırklareli, Tekirdağ, Mersin, Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir ve Nevşehir ile gece saatlerinde Adana, Adapazarı, Düzce ve Zonguldak ve çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Antalya’nın doğusundaki yağışların ise kuvvetli, yer yer çok kuvvetli, iç ve yüksek kesimlerde ise yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgarın, Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Ankara’ya da kar geliyor


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) son paylaştığı verilere göre; 15 Aralık Çarşamba günü yağmur geçişleri olacak başkent Ankara’da 16 Aralık Perşembe günü hava sıcaklığının 2 derece ve altına inmesiyle hafif kar yağışının etkili olması bekleniyor. Kar yağışı 17 Aralık Cuma günü yer yer etkisini artırarak 18 Aralık Cumartesi ve 19 Aralık Pazar günü de etkili olacak.

BingX “feed” özelliği: Kripto varlıklarda daha çok kazanç