İmamoğlu: Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor!

Ekrem İmamoğlu: Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor!

İmamoğlu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mitingde konuşan çocuk için sosyal medya hesabından uyarıda bulundu. Kılıçdaroğlu “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi” ifadelerini kullandı.


Toplu açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mikrofon uzattığı çocuğa için Cumhuriyet Halk Partisi’nden ilk tepkiler gelmeye başladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük. Ayrıca tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor. Trabzon’un iyi kalpli tüm insanları bu kötü duygulardan uzak duracaktır. Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplu açılış töreninde mikrofonu uzattığı bir çocuk, “Bu Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcamın karşısında kim? O adam hain, hain. Burada adam, en iyi adam. Ona oyunuzu verin!” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etti.

Video: Erdoğan’ın mikrofonu uzattığı çocuk: Bay Kemal, o adam hain, hain!