İstanbul Havalimanı’nda kargo çatısı çöktü

İstanbul Havalimanı’nda THY’ye ait Turkish Cargo’ya hizmet veren tesisin çatısında biriken kar kütleleri ve fırtına nedeniyle çöktü.

istanbul havalimanı çatı

Video aşağıdaŞOK GÖRÜNTÜLER: İstanbul Havalimanı’nda kargo çatısı çöktü

THY, İSTANBUL HAVALİMANI UÇUŞLARINI DURDURDU

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Olumsuz hava koşullarının İstanbul’da etkisini bir süre daha göstermesi bekleniyor. Türk Hava Yolları olarak İstanbul Havalimanı operasyonlarımızı seyahat güvenliği ve misafirlerimizin mağduriyet yaşamaması için 25 Ocak saat 04:00’e kadar durdurma kararı aldık” dedi.


İGA: İSTANBUL HAVALİMANI’NDA UÇUŞLAR 04.00’E KADAR DURDURULDU

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, tüm uçuşların 25 Ocak saat 04.00’e kadar durdurulduğunu açıkladı.

YOLCULAR SAATLERCE MAHSUR KALDI

Türk Hava Yolları’na (THY) ait TK-1985 sefer sayılı İstanbul-Londra uçağında yolcuların saatlerdir kar yağışı nedeniyle uçakta mahsur kaldığı öğrenildi.

Yolcular aprondaki uçakta beklemeye devam ederken, iş makinelerinin kar temizliği yaptığı görüldü. Saat 11.45’ten beri beklediği öğrenilen yolcuların akşam saatlerine kadar uçakta kalmaya devam ettiği bildirildi.


HAVALİMANINDA KARGAŞA

THY’nin İstanbul’a iniş yapamayan uçaklarını ise Antalya’ya yönlendirdiği öğrenildi. İstanbul Havalimanı’nda kargaşa yaşandığı ve salgın tedbirlerini ihlal eden görüntüler ortaya çıktığı görüldü.

“SABAH TEKRAR GİTMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Seferleri iptal olan yolcular bilet değişikliği için bilet satış ofislerinin önünde kuyruk oluşturdular. Yolcular, şehir içi ulaşımın da durması nedeniyle havalimanında kalmak zorunda kaldı.

Ukrayna’ya gitmek için havalimanına gelen ancak yoğun kar yağışı nedeniyle bir süre uçakta beklemek zorunda kalan Direr Servi, “Bizi uçağa aldılar. Uçakta yaklaşık bir saat bekledikten sonra uçuşun olmayacağı ve iptal edildiği söylendi. Bizi uçaktan geri çıkardılar. Biz de biletlerle ilgili değişime geldik. Yarın sabah uçağı değiştirip oradaki fuara yetişmemiz gerekiyor. Biletimizi değiştirip sabah tekrar gitmeye çalışacağız” dedi.

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA ÇATI ÇÖKTÜ


Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul Havalimanı’nda Turkish Cargo’ya hizmet sunan tesisimizin çatısında biriken kar kütleleri ve fırtına nedeniyle çöküntü meydana gelmiştir. Oluşan durumdan hiçbir çalışma arkadaşımız zarar görmemiştir, süreç yakından takip edilmektedir” dedi.

İstanbul’da yoğun kar altında Halk Ekmek kuyruğu


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.