Gündeme oturan sokak röportajı: İnsanca yaşamak farklı, aç olmamak farklı!

Sokak röportajı veren bir vatandaş sosyal medyanın gündemine oturdu: İnsanca yaşamak farklı, aç olmamak farklı! Efendileri 1000 odalı saraylarda yaşasın, ejder meyvesi yesin diye soğan ekmeği kabul ediyor ama ben kabul etmiyorum, insanca yaşayacağım.

sokak röportajı

‘Kendine Muhabir’ isimli Youtube kanalının sokak röportajında bir vatandaşın söyledikleri sosyal medyada gündem oldu. “İnsanca yaşamak farklı aç olmamak farklı” diyen vatandaş “Halinden memnun olanlar da kölelikten memnun olanlar. Yemenin, içmenin, gezmeninin, hayatın sahtesini yaşıyoruz” diye konuştu.

“700 yıl boyunca padişahın kölesi, malıydık” diyen vatandaş “Yurt dışını görmediğimiz için ülkeyi cennet sanıyoruz. Pirinci kaynatır çorbasını içerdik bunu insanca yaşamak sanırdık. Burada insanca yaşayan yok. Halinden memnun olanlar da kölelikten memnun olanlar. Onlar da yurt dışına bir kere bile çıkmamış. Bir şey görmemiş, bilmiyor” ifadelerini kullandı.


Vatandaş, “Biz soğan ekmek yiyeceğiz’ diyor. Efendileri 1000 odalı saraylarda yaşasın, ejder meyvesi yesin diye soğan ekmeği kabul ediyor ama ben kabul etmiyorum, insanca yaşayacağım. Yemenin, içmenin, gezmeninin, hayatın sahtesini yaşıyoruz” dedi.

İşte gündeme oturan o sokak röportajı:

https://twitter.com/AjansMuhbir/status/1482611527786147843


Videonun tamamı:

Fatih Altaylı: Bu faturalar çok can yakar, fahiş zam yapan elektrik şirketlerini polise bastırıp yalandan şov bile yapamazsınız


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.