Uber Lüks Taksi yeniden hizmette: Fiyat tarifesi açıklandı

Uber Türkiye 8 yolcu kapasiteli Vito Taksi araçları ile İstanbul’da yeniden hizmette olduğunu duyurdu. Fiyatlar da belli oldu. Fiyat tarifesinde açılış ücreti 8,50 TL olacak. İşte detaylar…

uber taksi

Uber Lüks Taksi yeniden hizmette: Fiyat tarifesi açıklandı

Uber Türkiye bugün kullanıcılarına gönderdiği maille ve kendi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla 8 yolcu kapasiteli ikonik siyah Vito’ları ile İstanbul’da yeniden hizmette olduğunu duyurdu.


Ücretlendirme konusundan şeffaf bir tutum izleyen Uber, yolculuk başına minimum ücretin 22,10 TL olduğunu açıkladı.

Açılış ücreti 8,50 TL olarak belirlenen hizmetin mesafe tarifesiyse 5,27 TL/KM olarak açıklandı. Ayrıca ücretli tünel ve köprü geçişleri de fiyatlandırmaya yansıyacak.

Uber fiyat tarifesi:

  • Açılış ücret: 8,50 TL
  • Mesafe tarifesi: Kilometre başına 5,27 TL
  • Zaman tarifesi: 49,09 TL/Saat

uber fiyatları


Hizmet verdiği süre içerisinde tüketicilerden oldukça olumlu geribildirimler alan Uber’in geri dönüşü kısa süre içerisinde eksisözlük ve Twitter’da gündeme taşındı.

Kiralık Villa: Huzurun Anlamını Yeniden Keşfetmeye Hazır Mısınız?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.