İstanbul’da doktor olmayan Lübnanlılar, AVM’de diş temizliği standı açtı

İstanbul’da skandal olay! Doktor olmayan Lübnanlı kişiler, AVM’de diş temizliği standı açtı. Duruma tepki gösteren diş hekimi öğrencisine saldırdı.

diş temizliği standı

Video aşağıda – İstanbul’daki bir AVM’de doktor olmayan kişiler tarafından diş bakımı standı açıldığı ve diş beyazlatma, diş temizliği işlemleri yapıldığı ortaya çıktı. Duruma tepki gösteren diş hekimliği öğrencisi ise Lübnanlı olduğu belirttiği çalışanın saldırısına maruz kaldı.

İstanbul Bahçelievler’de bir AVM’de stant kurup hekim olmayan kişilerce 80 TL karşılığında diş beyazlatma ve temizlik yaptığı ortaya çıktı. Mezuniyetine üç ay kalmış bir diş hekimi adayı olduğunu belirten bir Twitter kullanıcısı, durumu sosyal medyadan paylaştı.


Lübnanlı görevlinin saldırısına uğradı

Stantta kreşuar, kavitron ucu, ayna ve sond gibi diş sağlığı malzemelerinin olduğunu gören diş hekimi adayı, 80 TL’ye diş beyazlatma ve temizlik yapan Lübnanlı stant görevlisini görüntülemek isterken saldırıya uğradığını da söyledi.

Zeynep isimli Twitter kullanıcısının paylaşımları şu şekilde:

“Hem bir Türk vatandaşı hem de mezuniyetine 3 ay kalmış bir diş hekimi adayı olarak bugün başımdan geçen bir olaydan bahsetmek istiyorum. Saat 15.30 civarı annemle Bahçelievler Metroport AVM’den alışveriş yaptım, AVM’den çıkarken oradaki standlardan birinden birinin çat pat Türkçe’siyle ‘Diş temizliği, beyazlatma yapalım’ dediğini duydum. Dönüp ‘Burda mı yapıyorsunuz?’ diye sordum ‘Evet, 80 lira sadece’ dedi. ‘Doktor musunuz? Çalışma izniniz var mi?’ diye sorunca da gerildi ve anlamadığım bir dilde bir şeyler söyleyerek uzaklaştı.

Sonradan anladım ki birilerini çağırmaya gitmiş. Ben standa dikkatlice bakınca kreşuar, kavitron ucu, ayna ve sond olduğunu gördüm. Gördüklerimin fotoğrafını TDB’yle paylaşmak için çekerken başka biri geldi ve annemi ve beni itekleyerek bağırmaya başladı. Evet itekleyerek…


Videoyu kapattıktan sonra telefonumu elimden çekip bir süre vermedi ve sileceksin diye bağırdı. Bu noktada güvenlik hala gelmemişti. Telefonumu elinden kurtarıp tam uzaklaşacakken bu sefer arkadan gelen yabancı bir erkek telefonumu elimden alıp üzerimize yürüdü.

Annemin ve benim korkumu tahmin edebilirsiniz. Nihayet güvenlik gelince telefonumu gasp eden kişi geri verdi. Ama size sormak istiyorum şimdi bu insanlar AVM’nin ortasında diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemi yapmak için izini nereden almış?

Almamışsa İstanbul’un göbeğinde bir AVM’de nasıl bu kadar rahat davranabiliyor ve AVM yönetimi buna nasıl izin veriyor? Halk sağlığıyla oynamak bu kadar kolay mı? Bunlar kim ki diş taşı temizliği yapıyor?

AVM yönetiminden Lübnanlı olduğunu öğrendiğim bu kişiler benim ülkemde bana nasıl saldırıyor ve nasıl telefonumun gasp ediyor? Biz bu şehir eşkıyalarıyla yaşamaya mecbur muyuz?”

Zabıtalar müdahale etti

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın açıklaması şöyle:


“Merhaba, öncelikle geçmiş olsun Bahçelievler belediye başkanı ve bir hekim olarak olaya müdahale edeceğiz. Şarlatan insanların tıbbı muayene ve müdahale yapmamaları için her türlü tedbiri alacağız”

Taksicinin zam isyanı: Eve ekmek götüremez olduk, yeter ya yeter!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.