Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar? Ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyelerinin hesaplara yatırılacağı tarih değiştirildi.

Emekli bayram ikramiyesi

Emekli bayram ikramiyeleri 27-29 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatacak. 2018 yılında başlayan emeklilere ikramiye uygulaması yılda 2 kere olmak üzere emekli vatandaşlara ödeniyor.

Emekli bayram ikramiyesi bu yıl 2 Mayıs Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin hesabına yatırılacak.


Emekli ikramiyelerinin ödeme günleri ise şöyle:

  • 4/a’lı işçi emeklileri için ödeme günleri;
  • 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan
  • 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan,
  • 4/b’li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan,
  • 4/c’li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihinde ödenecek.

Bayram ikramiyesi ne kadar? 

Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri ile ilgili açıklama yapıldı. Emeklilerin hesabına her dini bayram öncesi ikramiye yatırılıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konu ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Bilgin 1.100 TL olan emekli bayram ikramiyelerinin artırılmasının gündemlerinde olmadığını söyleyerek ödeme tarihlerini duyurdu.


“Emekli bayram ikramiyesi ne kadar?” olacak sorusunun yanıtı Bakan Bilgin’in açıklamaları ile belli oldu. Bayram öncesi emeklilere tahsis edilen 1.100 TL’lik emekli bayram ikramiyesi için beklenen açıklama geldi. Bakan Bilgin’in yaptığı açıklamaya göre geçen yıl 100 liralık bir artışla bin 100 TL’ye yükselen ikramiyeler bu bayramda da 1100 TL olarak hesaplara yatacak. İkramiyeler bu bayramda 28-29 Nisan tarihlerinde hesaplara yatırılacak.

Ek zam ödemesi olacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin NTV’de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin asgari ücrete zammın gündemde olmadığını da ifade etti. Bakan Bilgin emeklilere 1100 lira bayram ikramiyesi ödemesi yapılacağını açıkladı.

Bakan Bilgin’in açıklamaları şöyle:


Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok. Emeklilere 1100 lira ödenecek. Ödeme tutarı her zaman değerlendirilebilir. Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeme getirebileceği şeyler olabilir. Şu andaki gündemde artış yok. Enflasyona ayarlı bir şey yok. Eşel artış enflasyon sarmalına düşürecek olaylara yol açar. Tüm dünyanın gündeminde enflasyonu yok etme amacı varken, hiper enflasyon tehlikesini çağırıştıracak söylemleri doğru bulmuyorum.

Emekli bayram ikramiyesine ek zam olacak mı?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.