Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde kantinde şort yasağı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kampüsü içerisindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı kantinde kısa pantolon ve şort yasağı getirildi.

karadeniz teknik

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kampüsü içerisinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı erkek öğrenci yurdunda yönetim, öğrencilerin yemekhane ve kantine şort ve kısa pantolonla girmesini yasakladı.

KTÜ Öğrenci Kolektifi tarafından sosyal medya paylaşımında yer alan görselde KYK yurdu idaresinin yazdığı uyarı dikkat çekti. Kantin girişine asılan metinde, “kantin ve yemekhaneye şortlu ve kısa pantolonlu girmek kesinlikle yasaktır” ifadeleri yer aldı.


Yazıyı sosyal medya hesabından paylaşan KTÜ Öğrenci Kolektifi ise gönderiye, “Kampüs içerisindeki yurtlara, KYK Müdürlüğü tarafından kısa pantolon ve şort yasağı getirilmiştir! Üniversiteler sizin keyfinize göre karar alacağınız yerler değildir.” yorumunu yazdı.


Kolektif, Trabzon Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nü etiketlediği gönderide, “Kamuoyuna derhal açıklama yapın. Bu karardan hemen geri dönün!” ifadelerini kullandı.

Hacettepe Üniversitesi, tuvaletlere sıvı sabun ve tuvalet kağıdı koymayacağını açıkladı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.