Erdoğan: Suriye’den ülkemize sığınan kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Suriye’den, savaştan çıkıp ülkemize sığınan kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Kapımız açık, onlara ev sahipliğimizi yapmaya devam edeceğiz.

erdoğan

Video aşağıda – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, göçmen tartışmalarına ilişkin konuştu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hedef aldı. “Suriye’den, savaştan çıkıp ülkemize sığınan kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız bay Kemal, siz ne derseniz” diyen Erdoğan, “Birileri çıkmış durmadan laf salatası yapıyor. Kapımız açık, onlara ev sahipliğimizi yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’ne açıklamalarda bulundu.


Son günlerde siyasetin gündemine gelen sığınmacı konusu hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Birilerinin kalkıp ülkemize hicret eden ama Suriye, ama Afganistan, ama Irak, İran fark etmiyor. Biz muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Muhacirlik nedir, ensar nedir? Bunu anlamayan, bunu bilmeyenlerle bizim işimiz yok. Biz, sevgili peygamberimizin muhacirliğini de biliriz ensar olduğu dönemi de biliriz” dedi.

Açıklamasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Biz bu yolda aynı anlayışla devam ediyoruz. Suriye’den, savaştan çıkıp ülkemize sığınan kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız bay Kemal, siz ne derseniz” ifadelerini kullandı.


Erdoğan, şöyle devam etti: “Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler. Onları asla bu topraklardan kovmayız ve kovmayacağız. Bunu da bilesin. Birileri çıkmış durmadan laf salatası yapıyor. Yok ya! Kapımız açık, onlara ev sahipliğimizi yapmaya devam edeceğiz. Ve onları katillerin eline, kucağına atmayacağız.”

“Aşırı yüksek enflasyon, herkesin sorunu haline gelmiştir”

“2022 Mart ayı itibariyle Avrupa’da doğalgaz fiyatları yaklaşık yüzde 600 oranında arttı, yani 6 katına çıktı” diyen Erdoğan, “Benzer fiyat yükselişlerini gıdadan petrole kadar hemen her alanda görmek mümkündür. Aşırı yüksek enflasyon, bugün Avrupa ve ABD olmak üzere herkesin sorunu haline gelmiştir. Birçok ülkede üretim yavaşlamakta, istihdam düşmektedir. Elbette tüm bu olumsuz gelişmelerden Türk ekonomisi de ister istemez etkileniyor, üstelik biz bir de kur baskısı, fiyatlandırma alışkanlığıyla mücadele ediyoruz. Piyasa fiyatlarında oluşan şişmenin de temel bahanesi petrol fiyatlarındaki aşırı dalgalanmadır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, açıklamasında şunları söyledi:


“85 milyonun her bir ferdinin fiyat artışlarından asgari düzeyde etkilenmeleri için çalışıyoruz. Bu süreçte temel önceliğimiz çevremizdeki ateşi sınırlarımız dışında tutmaktır. Fırsatçıların olduğunu görüyoruz. Mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bugün Kabine toplantımız var, bu toplantıda bu meseleleri tekrar tartışacak ve alınması gereken ilave önlemler varsa süratle hayata geçireceğiz. Ülkemiz, milletimiz, ekonomimiz adına verdiğimiz kutlu mücadelede MÜSİAD’ın da yer alacağına inanıyorum.”

Fatih Altaylı: Bu nasıl bir devlet anlayışıdır? Ya da gerçekten ortalıkta bir devlet kaldı mı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.