Fatih Altaylı: Bu nasıl bir devlet anlayışıdır? Ya da gerçekten ortalıkta bir devlet kaldı mı!

Fatih Altaylı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bunlar giderse kimi çalıştıracaksınız” sözlerine işaret ederek; “Bu nasıl bir devlet anlayışıdır? Ya da gerçekten ortalıkta bir devlet kaldı mı!” ifadelerini kullandı.

fatih altaylı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun “Bunlar giderse kimi çalıştıracaksınız” sözlerine işaret ederek; “Bu, benim yıllardır anlatmaya çalıştığım ‘kölelik düzeninin’ de itirafı değil mi! Peki devlet, görevi gereği kayıt dışı çalışma, emek sömürüsü, vergisiz kazanç gibi yasa dışı işlerle mücadele etmez mi!” diye yazdı.


Süleyman Soylu’nun söz konusu ifadelerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın “bizi ilgilendirmez” diyemeyeceğini belirten Altaylı, “Ya da Maliye Bakanı, “Suriyeliler vergisiz kazanç elde edebilir. Ne de olsa çok ucuza çalışıyorlar” deme hakkına sahip mi! Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır? Bu nasıl bir devlet anlayışıdır? Ya da gerçekten ortalıkta bir devlet kaldı mı!” ifadelerini kullandı. (Yazının tamamı)


Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı’nın önüne gitti, Süleyman Soylu’yu kapıya çağırdı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.