Koray Erdivanlı’nın Yeşil Güller öykü kitabı yayında

İndigo Dergisi yazarı Koray Erdivanlı’nın ‘Yeşil Güller’ adlı ilk kitabı Dionysos Yayın Grubu tarafından yayınladı.

yeşil güller

Pandemi sırasında evde geçen zamanını öykü üreterek değerlendiren yazar, 2021 yılının Ağustos ayında Hacıbektaş Belediyesi tarafından düzenlenen 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Töreni ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yapılan kısa öykü yarışmasında ‘Üç Öğüt’ adlı öyküsüyle birincilik ödülü kazanmıştı.

Aldığı ödül sonrasında yazmayı sürdüren Koray Erdivanlı, yazdıkları arasından en beğendiği on iki öyküyü ‘Yeşil Güller’ kitabında topladı.


Çok kısa, kısa ve uzun olmak üzere farklı türlerde öykülerden oluşan kitap, özgün ve akıcı anlatımıyla öykü sevenlerin dikkatini çekiyor.

Özel sektörde insan kaynakları alanında yöneticilik yapan Koray Erdivanlı genelde spor, müzik, sinema ve tiyatro gibi konularda yazdıklarıyla tanınıyor.

Koray Erdivanlı, ilk kitabı Yeşil Güller‘i tutkulardan esinlenerek gerçekleşen bir duygu yolculuğuna benzetiyor. Doğumundan bugüne dek yaşadıklarını ve tanık olduklarını yazıya dökerek okurları ile paylaştığını belirtiyor.

Ayrıca, insanların yaşama ilişkin birikimlerini zenginleştirmek ve duyguların insan hayatında çok şey değiştirebileceği gerçeğinin altını çizmek amacıyla yazdığını da ekliyor.

Yeşil Güller kitap açıklaması:

İnsanın yüreği henüz annesinin karnındayken atmaya başlar. Zaman içinde duygular filizlenir, gelişir ve çiçek açar. Yüreğimiz bir çiçek bahçesidir aslında. İçinde renk renk duygular vardır. Tıpkı bir kitabın içindeki öyküler gibi. Yeşil Güller, duygularla yoğurulmuş on iki sade yaşam öyküsü sunmakta. Okumayı sevenlere umut ve huzur aşılamaya çabalayan, yaşama ilişkin alçakgönüllü öneriler veren, her biri yemyeşil bir gülü andıran on iki öykü…

Yeşil Güller ’in ilk öyküsü ‘Üç Öğüt’, Nevşehir ilinin Hacıbektaş Belediyesi tarafından düzenlenen 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Töreni ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen kısa öykü yarışmasında birincilik kazandı.


Uzun yıllardır sizler için yazmaktayım. Yazılarımda bilgi ve öneriler ileterek kişisel gelişiminize destek olmaya, sizlere yaşam sevgisi aşılamaya, düşünce üretmenize yardımcı olmaya çalışıyorum. Yeşil Güller aynı tutku doğrultusunda yapılan bir duygu yolculuğuydu. Doğumumdan bugüne dek yaşadıklarım, tanık olduklarım ve çevremden duyduklarımdan birkaçını seçip yazıya döktüm, duyumsadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.

Sayfa sayısı: 265
Baskı yılı: 2022
Yayınevi: Dionysos

Koray Erdivanlı kimdir?

1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1993 yılında Özel Işık Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1998 yılında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi (Fransızca) bölümünden lisans derecesi aldı. Western Michigan University ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde MBA dalında yüksek lisans yaptı.

2021 yılında Hacıbektaş Belediyesi tarafından düzenlenen 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Töreni ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yapılan kısa öykü yarışmasında ‘Üç Öğüt’ adlı öyküsüyle birincilik ödülü kazandı.

2022 yılında oniki öyküden oluşan ‘Yeşil Güller’ adlı kitabı yayınlandı.

Başlıca uğraşlarından biri olan filateli alanında ‘Çanakkale Savaşı’ ve ‘İbn-i Sina’ temalı koleksiyonlarıyla beş madalya kazandı.


Özel sektörde, insan kaynakları alanında yönetici olarak çalışmaktadır. Tarih, spor, sinema ve müzik başlıca ilgi alanları arasındadır.

Son 125 yılın en iyi kitapları: New York Times listesi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.