Disney Plus’ın ilk Türk yapımı Kaçış dizisi konusu ne?

14 Haziran’da Türkiye’de yayın hayatına başlayan Disney Plus’ın ilk Türk yapımı Kaçış dizisinde Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu başrolleri paylaşıyor. İşte dizinin konusu ve fragmanı:

Kaçış dizisi

Fragman videosu aşağıda – Türkiye’de 14 Haziran’da yayın hayatına başlayan Disney Plus, tanıtımlarında da ekranlara getirdiği ilk Türk yapımı Kaçış dizisinden beklediği başarıyı yakaladı.

O3 Medya ve Same Film imzalı, ilk bölümü 14 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan, öyküsünün Engin Akyürek’e ait olduğu, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’in üstlendiği, senaryosunu Ali Doğançay’nun kaleme aldığı, başrollerini Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu’in paylaştığı ilk Türk Disney+ internet dizisi Kaçış ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor.


Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği gala gecesinde Kaçış’ın başrol oyuncusu Engin Akyürek, dizinin izleyicide bırakacağı ilk etkiyi merak ettiğini dile getirmişti.

Kaçış dizisi konusu

Kaçış, araştırma yapmak için bir Ezidi köyüne giden, savaş fotoğrafçısı Mehmet ve farklı ülkelerden gelen bir grup gazetecinin hikayesini konu ediyor. Grup, araştırma yapmak için gittikleri köyde, bir baskın sonucu radikal terör örgütünün eline düşer. Araştırma ekibi, terör örgütünün elinden kurtulmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Dizinin ilk bölümü, platformun bazı kullanıcıları tarafından ikinci kez izlendi. Yeni bölümünün 22 Haziran Çarşamba günü verileceği Kaçış dizisinde işlenen detaylar ve sergilenen oyunculuk şimdiden çok konuşulmaya başladı.

Öte yandan çarpıcı hikayesiyle hafızalarda yer edecek sahnelere de yer veren dizi hakkında, “İnsanı sorgulamaya iten bir iş olmuş” denildi.


Başrollerin yanı sıra Aras Aydın Levent Ülgen, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aziz Çapkurt gibi isimlerin de yer aldığı Kaçış dizisi 14 Haziran’da Disney Plus’ta izleyiciyle buluşmaya başladı.

Kuş Uçuşu dizisi Netflix’te yayında: Birce Akalay, İbrahim Çelikkol, Miray Daner başrolde