Kira zammı tartışması: Kiracı ev sahibini silahla vurarak öldürdü

İstanbul Kağıthane’de ev sahibi, zam anlaşmazlığı yaşadığı kiracısının evi boşaltmasını istedi. Çıkan tartışmada kiracı, ev sahibini tabancayla vurarak öldürdü.

kiracı ev sahibi

Kağıthane ilçesine bağlı Harmantepe Mahallesi’nde kiraya zam tartışması ölümle sonuçlandı. İddiaya göre, 4 katlı bir binanın giriş katında kiracı olan Hamza Çıkrıkçı ile kirayı 3 katına çıkarmak isteyen ev sahibi Şenel Tombul (55) arasında bir süre önce tartışma yaşandı.

Kiracı Çıkrıkçı, kontratının devam ettiğini hatırlatarak kirayı artırmayacağını söyledi. Yaşanan tartışmanın ardından Tombul kiracısından evi boşaltmasını istedi. Ev sahibi Tombul, bir süre sonra, kiracısının taşınmamasına rağmen daireyi başkalarına kiralamak için harekete geçti.


DHA’nın haberine göre, kiralık ev arayanları daireyi görmeye çağıran Tombul ile Çıkrıkçı arasında sık sık tartışma çıkmaya başladı.


Dün akşam yaşanan tartışma sırasında Çıkrıkçı, evde bulunan tabancayı alarak kapısının önünde duran ev sahibine ateş etti. Göğsüne 2 kurşun isabet eden Tombul, ağır yaralı halde götürüldüğü Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Saldırının ardından evine girerek kapıyı kilitleyen Hamza Çıkrıkçı, polise teslim oldu.

Ev sahibinin zam yapmasına öfkelenen kiracı evi yaktı!