Saç Ekim Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Este Favor Anlatıyor…

Türkiye’de saç ekim fiyatları ne kadar? Fiyatlar neye göre belirleniyor? Türkiye’de yurt dışına göre daha mı ucuz? Saç ektirme konusunda en uygun yaş hangisi? Kalıcı bir işlem midir? İyileşme süreci nasıl ilerler? En çok merak edilen soruları uzmanına sorduk.

saç ekim fiyatları

Saç Ekim Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Este Favor Anlatıyor…

Muhabir: Merhaba. Hoş geldiniz öncelikle. Alanınızda uzman bir kişi ile röportaj yapmaktan oldukça mutluyum ve gönül rahatlığı ile ilk sorumu yöneltiyorum. Saç ekimi nedir? Bunu biraz açabilir misiniz bizim için?

Este Favor Yetkilisi: Merhabalar. Evet, en temel sorumuzla başlamak gerçekten iyi oldu. Çünkü çoğu insan saç ekimi operasyonunun tam olarak ne olduğunu bilmiyor ve konunun ciddiyetine varamıyor. Hemen açıklayalım fazla bekletmeden. Saç ekimi, seyrek saç olan veya hiç saç olmayan alanlara saç ekme işlemidir. 1950’lerden beri ABD’de doktorlar bu nakilleri yaparsa da teknikler son yıllarda oldukça değişikliğe uğramıştır.

Muhabir: Peki ya kimler saç ekimi yaptırabilir?

Este Favor Yetkilisi: Ailesinde kalıcı kelliği olan kişiler için saç ekimi oldukça uygun bir yöntemdir. Kelliğe (alopesi areata) neden olan diğer saç dökülmesi türlerine sahip kişiler için genellikle uygun değildir.

Muhabir: Saç ekimi için en uygun yaş hangisidir?

Este Favor Yetkilisi: 18 yaşından büyük herkese saç ekimi yapılabilse de 25+ yaşına kadar ekim yapılmamasını tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra genç erkekler için de önermiyoruz. Çünkü o dönemde saç dökülmesi modelleri henüz tam olarak belirlenmemiş oluyor.

Muhabir: İyileşme süreci nasıl ilerler?

Este Favor Yetkilisi: İyileşme süreci sorusunu çok kez cevapladım. İnsanlar oldukça meraklı bu konuda. Hemen detaylıca anlatıyorum. Çoğu insan saç ekimi yaptırdıktan yaklaşık 3 gün sonra işine dönebilir. Operasyondan sonraki ilk 2 hafta ekilen saçlarınıza çok dikkat etmeniz gerekir. Greftler bu süreçte oldukça hassastır çünkü. Yara izini azaltmak için ilk ayda egzersizi azaltmanız söylenebilir. İşlemden 2 gün sonra ise bandaj genellikle çıkarılabilir, ancak greftlere dokunulmamalıdır. 6. günde kişi, saçınızı nazikçe yıkayabilir. 10-14 gün sonra ise kalan dikişleri alırız.

Birkaç hafta sonra, ekilen saçlar dökülecektir. Bunda korkulacak bir şey yok. Bu şok dökülmesi, yeni saçların çıkmaya başladığı anlamına gelir. 12-18 aydan sonra ise gerçek sonuç ortaya çıkar.

Muhabir: Saç ekiminden sonra nasıl uyunmalı peki? Uykudan vazgeçemeyiz ancak bu durumu nasıl yönetmeliyiz?

Este Favor Yetkilisi: Saç ekiminden sonra sırt üstü yatarak uyumalısınız. Başınızı doğru pozisyonda yüksekte tutmaya yardımcı olmak için boyun yastıklarından yararlanabilirsiniz. Yüz üstü yatmaktan kaçının. En büyük tavsiyem bu olur.

saç ekimi

Muhabir: Saç ekimi sonrası herhangi bir komplikasyon yaşanır mı?

Este Favor Yetkilisi: Her türlü ameliyatta olduğu gibi, saç ekimi işleminin de kanama ve enfeksiyon dahil olmak üzere bazı riskleri vardır. Ayrıca yara izi ve doğal olmayan yeni saç uzaması durumları ile de karşılaşıyoruz. Bazı kişilerde folikülit adı verilen saç foliküllerinde iltihaplanma veya enfeksiyon görülebiliyor ancak antibiyotikler ve kompresler bu sorunu gidermeye yetiyor da artıyor bile.

Ameliyattan önce işlemi yapacak doktor ile görüşmekten hiç çekinmeyin. Çünkü uzmanlar, istediğiniz yöntemin sizin için iyi bir seçenek olup olmadığına karar verebilir ve olası risklerde sizi uyarabilir.

Muhabir: Saç ekimi işlemi kalıcı bir işlem midir? Çoğu kişi bunu oldukça merak ediyor.

Este Favor Yetkilisi: Saç ekimi kişiye göre değişen bir uygulamadır. Ekim yapılacak olan alan kalıcı olacak şekilde tasarlanmıştır ancak durum kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Muhabir: Geldik en çok sorulan ve en çok araştırılan soruya. Saç ekimi fiyatları nedir? Ve bu fiyatları neler etkiler?

Este Favor Yetkilisi: Saç Ekim fiyatları aslında herkes için farklıdır olabilir… Çünkü herkesin saç dökülmesi farklıdır ve uygulanacak teknik de değişkenlik gösterir. Bu sebeple en iyi saç ekim sonucunu elde etmek için odaklanmalıyız. Türkiye’de saç ekimi fiyatları ortalama 14.000 TL’den başlıyor diyebiliriz. Türkiye’nin saç ekiminde bu kadar tercih edilmesinin bir diğer sebebi de fiyatların uygun olması. Aynı işlem Amerika’da 5.000 Dolardan başlıyor diyebiliriz. Yine İngiltere’de 8.000 Pound civarında fiyatlar uygulanmakta. Bu sebeple ülkemiz bir saç ekim merkezi diyebiliriz…

Detaylı bilgi ve fiyat almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz…

www.estefavor.com