Ülke TV sunucusu, Kooperatif marketin 1 TL’lik indirimini hesap makinasıyla tespit etti

Ülke TV sunucusu, markette 34,50 TL’ye satılan ayçiçek yağının Tarım Kredi marketlerinde 33,50 TL’ye düşmesini hesap makinesiyle hesaplayarak 1 TL fark olduğunu tespit etti.

ülke tv

Video aşağıda – Ülke TV sunucusu Mustafa Yıldız’dan Tarım Kredi Kooperatif indirim hesabı: Hesap makinesini eline aldı, topladı çıkardı 1 lira fark buldu.

Ülke TV’de Haber Servisi programının sunucusu Mustafa Yıldız’ın hesap makinesi ile indirim hesabı sosyal medyada gündem oldu.


Yıldız, hükümetin Tarım Kredi Kooperatifi’nde geçerli olacağını duyurduğu indirimleri normal market fiyatlarıyla kıyaslamak için eline hesap makinesi aldı. Yıldız’ın, 1 liralık farkı söylemek yerine hesap makinesi kullanması alay konusu oldu.

İNDİRİM YOK İDDİASI


Tarım Kredi Kooperatifleri’nde indirim olduğunu duyan yurttaşlar pazartesi gününden itibaren marketlerin önünde kuyruk oluşturdu. Ancak yurttaşların video ile kayıt altına aldığı fiyatlar market fiyatlarıyla kıyaslandığında indirimlerin çok az olduğu ve bazı ürünlerde hiç olmadığı görüldü.

Tarım Kredi Kooperatif marketinden aldığı un paketini açınca şaştı kaldı!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.