Metrobüs kazası sonrası AKP’lilerin videosu büyük tepki topladı

İstanbul Avcılar’daki metrobüs kazası sonrası AKP’liler kaza yerine gelerek “Binlerce yaralı, çok sayıda ölü” olduğunu iddia eden videolar kayda aldı. AKP’lilerin provokasyonu büyük tepki topladı.

akp metrobüs

Video aşağıda – İstanbul Avcılar’da iki metrobüsün kafa kafaya çarpışmasıyla 2’si ağır 42 kişi yaralandı. Kaza sonrası olay yerine gelen AKP Gençlik Kolları üyelerinin provokasyonu ise pes dedirtti.

AKP Gençlik Kolları üyesi: Binlerce yaralı, sayısı belli olmayacak kadar da ölü var

Kazanın ardından video çeken AKP Gençlik Kolları üyesi bir genç, “AK Parti Avcılar olarak kaza yerindeyiz. İki metrobüs çok feci bir şekilde çarpıştı. Binlerce yaralı, sayısı belli olmayacak kadar da ölü var. İBB yetkililerine buradan sesleniyoruz. Bu canların hesabını kime nasıl vereceksiniz.” dedi.


Gencin konuşması sosyal medyada büyük tepki topladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın çalışma arkadaşı Murat Ongun da “Bu genç kızımızın aklını kirletenlerledir mücadelemiz. Siyasi sevinçlerinize insanlığınızı feda etmeyin.” diyerek tepki gösterdi.

AKP’den açıklama: Videodaki ifadeler sehven kullanıldı

Videoyu alıntılayan “AK Gençlik Avcılar” ise, videoda geçen kelimelerin ‘sehven’ olduğunu ileri sürerek şu mesajı yayınladı: “Videoda arkadaşımız elem ve keder içerisinde sehven hatalı cümle kullanmıştır. Ak gençlik olarak milletimizin sağlığı, güvenliği her zaman önceliğimiz olmuştur. Yaşanan yanlış anlaşılma için üzgünüz.”


Ekrem İmamoğlu: AKP teşkilatlarına çocuklarınızı emanet etmeyin!

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu, Metrobüs kazasından siyaset devşirmeye çalışan gençlerin ailelerine şöyle seslendi:

“Bir siyasi propaganda yapılıyor. Bunları birkaç kez izledim. Yani bir akıl mantık var mı anlamaya çalıştım. Vicdanım buna el vermedi üzüldüm. O çocuklarımızın gençlerimizin annelerine babalarına şu mesajı vermek istiyorum. Yalanın, iftiranın siyaset için oy için her şeyin mübah olduğu, talimat verildiği bu Ak Parti’nin teşkilatlarına çocuklarınızı emanet etmeyin!”


İşte o video:

Avrupa’dan Türkiye’ye vize reddi: “Böyle aşağılama görülmedi!”


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.