Metrobüs kazası sonrası AKP’lilerin videosu büyük tepki topladı

İstanbul Avcılar’daki metrobüs kazası sonrası AKP’liler kaza yerine gelerek “Binlerce yaralı, çok sayıda ölü” olduğunu iddia eden videolar kayda aldı. AKP’lilerin provokasyonu büyük tepki topladı.

akp metrobüs

Video aşağıda – İstanbul Avcılar’da iki metrobüsün kafa kafaya çarpışmasıyla 2’si ağır 42 kişi yaralandı. Kaza sonrası olay yerine gelen AKP Gençlik Kolları üyelerinin provokasyonu ise pes dedirtti.

AKP Gençlik Kolları üyesi: Binlerce yaralı, sayısı belli olmayacak kadar da ölü var

Kazanın ardından video çeken AKP Gençlik Kolları üyesi bir genç, “AK Parti Avcılar olarak kaza yerindeyiz. İki metrobüs çok feci bir şekilde çarpıştı. Binlerce yaralı, sayısı belli olmayacak kadar da ölü var. İBB yetkililerine buradan sesleniyoruz. Bu canların hesabını kime nasıl vereceksiniz.” dedi.


Gencin konuşması sosyal medyada büyük tepki topladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın çalışma arkadaşı Murat Ongun da “Bu genç kızımızın aklını kirletenlerledir mücadelemiz. Siyasi sevinçlerinize insanlığınızı feda etmeyin.” diyerek tepki gösterdi.

AKP’den açıklama: Videodaki ifadeler sehven kullanıldı

Videoyu alıntılayan “AK Gençlik Avcılar” ise, videoda geçen kelimelerin ‘sehven’ olduğunu ileri sürerek şu mesajı yayınladı: “Videoda arkadaşımız elem ve keder içerisinde sehven hatalı cümle kullanmıştır. Ak gençlik olarak milletimizin sağlığı, güvenliği her zaman önceliğimiz olmuştur. Yaşanan yanlış anlaşılma için üzgünüz.”


Ekrem İmamoğlu: AKP teşkilatlarına çocuklarınızı emanet etmeyin!

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu, Metrobüs kazasından siyaset devşirmeye çalışan gençlerin ailelerine şöyle seslendi:

“Bir siyasi propaganda yapılıyor. Bunları birkaç kez izledim. Yani bir akıl mantık var mı anlamaya çalıştım. Vicdanım buna el vermedi üzüldüm. O çocuklarımızın gençlerimizin annelerine babalarına şu mesajı vermek istiyorum. Yalanın, iftiranın siyaset için oy için her şeyin mübah olduğu, talimat verildiği bu Ak Parti’nin teşkilatlarına çocuklarınızı emanet etmeyin!”


İşte o video:

Avrupa’dan Türkiye’ye vize reddi: “Böyle aşağılama görülmedi!”