Özel Ders Alanı – Online Akademi %800 Büyüme Gösterdi

Türkiye’nin en değerli eğitim teknolojileri girişimlerinden Özel Ders Alanı’nın 7 ay önce başlattığı online akademi programı son 3 ayda %800 büyüme gösterdi. Özel Ders Alanı’nın CEO’su Yasin Gökduman 2023 yıl sonuna kadar Türkiye’de 1 milyon öğrenciye ders vermeyi hedeflediklerini söyledi.

özel ders alanı

Yasin Gökduman ve Sefa Özdeniz tarafından 2019’da Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkta kurulan online eğitim platformu ozeldersalani.com kısa sürede büyük bir ilgi gördü ve Türkiye’de 45.000 öğretmene ve 500.000 öğrenciye ulaştı. Yatırımcılardan büyük ilgi gören Özel Ders Alanı 2022 yaz döneminde %500 büyüme gösterdi. Özel ders vermek isteyen öğretmenlere son derece profesyonel bir profil sunan Özel Ders Alanı’nda şuan kadar 500.000’den fazla ders talebi (öğrenci) başvurusu aldı. Öğretmenlere ücretsiz olarak kayıt imkanı sunup sistem üzerinde ön planda görünmek isteyen, ders talepleriyle ilgilenmek isteyen öğretmenlerden yıllık abonelik ücretine göre çalışan Özel Ders Alanı’nın 7 ay önce faaliyetlerine başladığı Online Akademi programı hem öğretmenler tarafından hem öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gösterdi. 7 aylık çalışma sonucunda aylık 20.000 online ders sayısına ulaşıldığını söyleyen Sefa Özdeniz yıl sonuna kadar online akademide aylık yapılan ders sayısını 100.000 çıkartılmayı hedeflendiği belirtildi.

Online akademide yer alan tüm öğretmenler Öğretmen Seçme ekibimiz tarafından titizlikle belirlenmekte, branş ve pedagojik yeterlilik sınavından geçtikten sonra birebir mülakat sonucu onaylanmaktadır. Ülkemizdeki en iyi üniversitelerden mezun öğretmenlerle çalışma yapıldığı ifa edilmiştir. Özel Ders Alanı’nı kullanan 45.000 bin öğretmenden şuan 1000 öğretmenin online akademi’de referanslı bir şekilde dersler verdiği belirtilmektedir. Yeni eğitim öğretim yılı itibarı ile bu sayısının 2000 çıkartılacağı bunla ilgili ekibin oldukça yoğun bir mesai harcadığı belirtilmektedir.

özel ders alanı

1 Milyon Öğrenciye Ders Vermeyi Hedefliyoruz!

Özel Ders Alanı’nın kurucu ortağı ve CEO’su Yasin Gökduman ile yaptığımız röportajda Türkiye’de büyüme planı ve yurtdışı açılma planı üzerine konuştuk. Yasin Gökduman Türkiye’de şuan eğitim gören ve özel derse ilgi duyan 16 milyon öğrencinin bulunduğunu belirtti. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimine devam eden öğrencilerin %70’nin özel ders aldığı veya almaya ilgi duyduğu yapılan araştırmalarda görünmektedir. Aynı zaman yeni bir dil öğrenmek isteyen, yeni bir müzik enstrümanı çalmak isteyen, herhangi bir yazılım alanında kendisini geliştirmek isteyen milyonların bulunduğu belirtildi. Şuan itibarıyla Özel Ders Alanı’nı aradığı öğretmeni bulmak için her gün 24.000’den fazla kullanıcının ziyaret ettiği, her gün 1400 ders talebi oluşturulduğu, 450 online akademi başvurusunun yapıldığı belirtildi. Her ay 20.000 online dersin yapıldığı ve 2023 sonuna kadar 1 milyon öğrenciye ulaşmayı hedefledikleri ifade edildi.

Her öğrenciyi en ideal öğretmenle eşleştirme sağlayıp, tanışma ve deneme dersinden sonra öğrenci için en ideal eğitim programının hazırlandığı, en avantajlı fiyatlarla derslere başlandığı belirtilmiştir. Öğrencinin her dersten sonra o derste ne yapıldığı ile ilgili detayları raporlamasını öğretmeninden aldığı ve paneli üzerinden takip edebileceği söylenmiştir. Çocuğunun öğretmeni ile neler yaptığı, hangi dersleri ve konuları işlediği, gelişim durumunu gözlemlemek isteyen aileler panellerinden bunu rahatlıkla takip edebiliyorlar.

Şuan için Özel Ders Alanı’nında ders alan öğrencilerin Türkiye’den sonra en çok Avrupa ülkelerinde bulunduğu ifade edilmiştir. Öğrencilerin kriterlerine en uygun öğretmenle eşleştirme sağlayıp kişiselleştirilmiş bir eğitim planıyla en verimli dersler almasını sağlamaya devam etmek için 2022 yılı ve devam eden yıllarda Türkiye’deki yatırımlarını artırmayı 2023 yılından itibaren Avrupa ülkelerinde faaliyete başlanılacağı Yasin Gökduman tarafından belirtilmiştir.

ingilizce öğrenme

Okul Dersleri ve Yabancı Dillere Büyük İlgi Var

Özel Ders Alanı’nda talep oranlarının en yoğun olduğu ilk 10 branşını okul dersleri ve yabancı diller daha sonra yazılım ve müzik aletleri olduğu ifade edildi. Öğrencilerin en çok ilgili gösterdiği derslerin başında; Matematik, İngilizce Özel Ders, Almanca ve Fen Bilimleri olduğu ifade edildi.