Küçük Einstein 12 yaşında doktoraya başlıyor!

Belçika’da “harika çocuk” olarak bilinen 12 yaşındaki Laurent Simons, kuantum fiziği alanında yüksek lisansını tamamlamasının ardından yakında doktora programına başlayacak.

laurent simons Ona “Küçük Einstein” diyorlar. Laurent Simons’un babası Alexander Simons, 12 yaşındaki oğlunun Almanya’daki Max Planck Enstitüsü’nde fen bilimleri alanında doktora yapacağını söyledi.

Doktora programı hakkında detay vermeyen baba Simons, bunun kimya, tıp ve fizik alanlarının karışımı olacağını, oğlunun çoğunlukla laboratuvarda vakit geçireceğini belirtti. Alexander Simons, oğlunun kendisini tek bir alanla sınırlandırmak istemediğini aktardı.


Belçika’nın batısındaki sahil kenti Ostend’de doğan Laurent Simons, 6 yaşında ilkokulu bitirdi. 9 yaşında Belçika’da üniversiteye başlayan Simons, 11 yaşında diplomasını aldı. Simons, bu yaz 12 yaşındayken de Antwerp Üniversitesi’nde kuantum fiziği alanında yüksek lisansını tamamladı.

Simons, doktora programına devam edeceği Max Planck Enstitüsündeki profesörlerle kandan kanseri tespit eden lazerler hakkındaki araştırmalar yürüten bir grupla çalışıyordu.

Fizik bölümünü 1 yılda tamamladı: Hedefi ölümsüzlük

küçük einstein

Laurent Simons, geçtiğimiz yıl Anvers Üniversitesi’nin 3 yıllık fizik bölümünü 1 yılda bitirerek en iyi dereceyle mezun oldu.

Simmons ‘Hedefim ölümsüzlük. Vücutta mümkün olduğunca fazla sayıda parçayı mekanik parçalarla değiştirmek istiyorum. Bunun için bir yol hazırladım. Bulmacanın ilk parçası kuantum fiziği’ dedi.

‘Nasıl düşündüklerini öğrenmek istiyorum’


Hedefine ulaşmak için dünyanın en iyi profesörleriyle çalışmak istediğini dile getiren Simmons ‘Onların beyinlerinin içine bakmak ve nasıl düşündüklerini öğrenmek istiyorum’ diye konuştu.

Resimde çekirdeksiz 5 karpuzu bulabilir misiniz?