Adıyamanlı anne: Yavrum soğuktan ölmüş, dün niye gelmediniz?

Adıyaman’da yıkılan binaların yanında duran bir anne: “Kızım okul birincisiydi. 12 yaşındaydı. Yavrum soğuktan, yağmurdan ölmüş. Dün niye gelmediniz? Dört çocuktan biri kaldı.”

Adıyamanlı anne

Video aşağıda – Adıyamanlı anne: Yavrum soğuktan, yağmurdan ölmüş, dün niye gelmediniz?

Maraş merkezli, 7,7 ve 7,6’lık depremlerden etkilenen illerden biri de Adıyaman.  Resmi kurumların yardımlarda yetersiz kaldığını söyleyen Adıyamanlılar enkazların altından donmuş cesetler çıkartıldığı söylüyor.


Adıyamanlı annenin feryadı: “İmdat istemiş yavrum, soğuktan ölmüş'”

Adıyaman’da yıkılan binaların yanında duran bir anne de çocuğunun soğuktan hayatını kaybettiğini söyledi.

Enkazın başında feryat eden acılı anne, “Kızım okul birincisiydi. 12 yaşındaydı. Dün niye gelmediniz. Dört çocuktan biri kaldı. Yaşayacaktı kızım, bugün ölüsünü bana veriyorlar. Parmağı havada kalmış yavrumun, imdat istemiş yavrum, soğuktan ölmüş, yağmurdan ölmüş” dedi.

“Cesetlerde hasar yok, donmuşlar, kas katı kesilmişler”

Bölgede yardım faaliyetleri için bulunan Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şube Başkanı Hüseyin Duran izlenimlerini Independent Türkçe’ye şöyle anlatmıştı:


“Şu an Adıyaman’dayız. Valilik binasının yanındayız. Olayın üzerinden yaklaşık 30 saat geçti. Binalarda canlı insanlar var, şu anda yeterli ekipman olmadığı için çıkaramıyorlar. Hatta çıkan bazı cesetlerin donarak öldüğü tespit edildi. Cesetlerde hasar yok, donmuşlar, kas katı kesilmişler. Adıyaman’ın sesini duyun. Bu bina gibi yüzlerce bina var. Enkazın altında canlı insanların olduğu söyleniyor. Hiçbir yere yetişemiyoruz. Dün geceden beri insanlar kendi imkanlarıyla çıkarıyorlar. Adıyamanlıların en büyük şikayeti, ‘Bizim sesimizi neden Türkiye duymuyor?’ Adıyaman’ın sesini duyun.”

Adıyaman’da enkazdan çıkarılan bazı vatandaşların donarak öldüğü tespit edildi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.