CHP ve İYİ Parti milletvekilleri birer maaşlarını depremzedelere bağışladı

CHP ve İYİ Parti milletvekilleri birer maaşlarını depremzedeler için bağışlama kararı aldıklarını duyurdurlar.

kanun

CHP ve İYİ Parti milletvekilleri birer maaşlarını depremzedelere bağışladı

İlk olarak İYİ Parti milletvekilleri Kahramanmaraş merkezli, 10 kenti etkileyen depreme yardım için birer maaşlarını bağışlama kararı aldı.


meral akşener deprem

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İYİ Parti TBMM grubumuz ve milletvekillerimiz depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçları için kullanılmak üzere ilk olarak birer maaşlarıyla yardımda bulunma kararı almışlardır. Her bir vatandaşımız, her bir evladımız bizim için milli bir sorumluluk milli bir vazifedir” dedi.

İYİ Parti’nin Meclis’te 37 milletvekili bulunuyor. Maaşların toplamı ise 2 milyon 812 bin lira yapıyor.

CHP’DEN MAAŞ KARARI: Kılıçdaroğlu ve tüm CHP Milletvekilleri birer maaşını bağışladı

kılıçdaroğlu deprem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm CHP Milletvekilleri bu ayki maaşlarını afet bölgesindeki depremzedelere destek olarak gönderme kararı aldı.

CHP Milletvekilleri, büyük yıkıma yol açan iki büyük depremden etkilenen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına destek için birer maaşını deprem bölgesine gönderecek.


CHP’den yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, tüm milletvekillerimiz bu ayki milletvekili maaşlarını, afet bölgesindeki depremzedelere destek olarak gönderme kararı almıştır” ifadesi kullanıldı.

CHP’nin TBMM’de toplam 135 milletvekili bulunuyor. Maaşlarının toplamı 10 milyon 260 bin lira yapıyor.

TBMM Başkanı Şentop üç maaşını AFAD’a bağışladı

Meclis Başkanı Mustafa Şentop: 120 milletvekili TBMM yi toplantıya çağırabilirdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine en az birer maaşlarını AFAD’a yardım olarak bağışlaması çağrısında bulunarak, kendisinin de AFAD’a 3 maaşını bağışladığını bildirdi.

Tayvan Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen ve Başkan Yardımcısı’ndan bir aylık maaşını deprem yardımı olarak Türkiye’ye bağışlama kararı

tayvan deprem yardımı

Tayvan Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen ve Başkan Yardımcısı William Lai, birer aylık maaşlarını Türkiye’ye deprem yardımı olarak yardım olarak bağışlayacaklarını söyledi.


Tayvan’dan da 44 kişilik arama kurtarma ekibi Adıyaman’a geldi. BBC’nin aktardığı habere göre, Tayvan Cumhurbaşkanı Tsai Ing-wen ve Başkan Yardımcısı William Lai, birer aylık maaşlarını Türkiye’ye deprem yardımı olarak yardım olarak bağışlayacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Tükiye’nin vatanını yeniden inşa etmesine yardımda, üzerlerine düşeni yapmayı umdukları” da belirtildi.

Adıyamanlı depremzede: Avrupa bizi kıskanıyormuş. 4 gündür bir kepçe niye gönderemiyorsun? Hem de partinin adamıyız biz


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.